1. Ana Sayfa
  2. İhtiyaç Kredisi
  3. Kredi Erteleme Nasıl Yapılır?
Trendlerdeki Yazı

Kredi Erteleme Nasıl Yapılır?

Kredi erteleme işlemi nasıl yapılır sorusuna ayrıntılı cevap veriyoruz. Siz de hemen başvuru yapın faizsiz kredinizi 3 ay erteleyin.

Kredi Erteleme Nasıl Yapılır?
1

Kredi erteleme nasıl yapılır konusunda bugüne kadar çok soru geldi. Konu hakkında detaylı bir rehber hazırladık. Çin’de başlayıp tüm dünyayı etkisi altına alan yeni tip Coronovirüs’ün oluşturduğu ekonomik sorunlardan dolayı bankalar da önlem anlamaya başladılar. Bu önlemlerin en önemlisi, kredi borçlarının faizsiz bir şekilde ertelenmesidir. Zira TBMM’de bununla ilgili yeni bir önerge verildi. Bilindiği gibi daha önceden borçtan dolayı icra takibi başlatılamayacağı önlemi, kredilerin yüksek faizle ötelenmesi durumunu ortaya çıkarmıştır. Fakat bunu bilmeyen vatandaşlar, bilhassa özel bankaların bu yüksek faizle kredi ertelemesi uygulamasında büyük hayal kırıklığı yaşamaktadır.

Makale İçeriği

Kredi Erteleme Nasıl Yapılır?

Covid-19 pandemisi nedeniyle ekonomik önlemlerine devam eden hükümet, bankalara çağrıda bulunarak kredi borçlarının ertelenmesi uyarısı yaptı. Böylece on bir özel banka, müşterilerinin kredi borçlarını faizli olarak ertelediklerini belirtti. Fakat bankalar, yüksek faizle yaptıkları bu işlem karşılığında %1,5’e dek faiz oranı talep etmektedir. Kredi borcu olan vatandaş, özel bankaya kredisini 3 ay ertelemek için başvuru yaptığında yüksek faizler ödemek zorunda kalıyor.

Pandemi sürecinde işsiz kalan vatandaşlar kredi borcu nasıl ertelenir diye sorgulamaya başladılar. Öncelikle bankaların söz konusu durumla ilgili özel bir başvuru sayfası açıp açmadığı kontrol edilmelidir. Eğer mobil ya da internet bankacılığında bu şekilde bir sayfa mevcut değilse, ilgili bankanın müşteri hizmetlerini aramalısınız. Şubeye gitmeden kredi erteleme işlemi yapabilirsiniz. Ancak kredi erteleme faizsiz olarak ne yazık ki mümkün değildir.

Bankaların bu yüksek faiz oranı talebine karşılık TBMM’de öneri de sunuldu. Ardından Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan konuyla ilgili özel bankaları eleştirdi. Fakat buna rağmen bankalar yine de faizli olarak kredi öteleme işlemi yapmaktadır.

Hangi Bankalar Borç Öteleme Yapıyor?

Okuyucularımız, en çok hangi banka müşterilerinin kredi erteleme işleminden yararlanabileceğini soruyor. Buna göre Şekerbank, Türkiye Finans Bankası, Türk Ekonomi Bankası (TEB), Ziraat Bankası, HalkBank, Vakıfbank ve QNB Finansbank gibi bankalardan kredi erteleme işlemi yapabilirsiniz. Kredi erteleme nasıl yapılır sorusunun cevabını vermeye çalıştık. Konu ile ilgili başınıza gelen hadiseleri aşağıdaki yorum bölümünden bizimle paylaşabilirsiniz. Bilhassa özel bankaların faiz konusunda ortaya koydukları acımasız tavrı da eleştirebilirsiniz. Fakat tüm bunlara rağmen bankalara yine de muhtaç olduğumuzu unutmayalım.

twitter takipçi satın al

Yorum Yap

Yorum Yap