İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. Bankalar
  3. Yapı Kredi Emekli Maaş Ödemesi Başvurusu Nasıl Yapılır?

Yapı Kredi Emekli Maaş Ödemesi Başvurusu Nasıl Yapılır?

Yapı Kredi bankası emekli promosyon ödemesi

Yapı Kredi emekli promosyon ödemesi almak için öncelikle gerekli şartlara sahip olmanız ve ardından başvuru yapmanız gerekmektedir. Yazımızın detayında tüm bunların detaylarını görebilirsiniz.

Devlet bankalarından sonra özel bankaların da emekli maaşlarını ödeyebilmesi yasasının yürürlüğe girmesinden sonra bankalar müşteri çekmek için promosyon ödemesi yapmaya başladı. Yapı Kredi Katılım Bankası da emekli maaşını 3 yıl boyunca kesintisiz olarak bankadan alan müşterilerine bir seferliğe mahsus olmak üzere promosyon ödemesi yapıyor. Peki, Yapı Kredi emekli maaşı nasıl alınır, başvuru işlemleri ne şekilde gerçekleştirilir? Bu yazımızda, Yapı Kredi emekli maaş ödemeleri hakkında merak ettiğiniz tüm detayları sizlere sunacağız.

Yapı Kredi Emekli Maaş Ödemeleri

Yapı kredi bankası emekli promosyonu

Ülkemizin köklü bankalarından biri olarak hizmet vermeye devam eden Yapı Kredi Bankası da emekli promosyon ödemesi yapan bankalar zincirinde yer alıyor. Maaşını 3 yıl boyunca kesintisiz olarak bankadan çeken müşterilere belli tutarlarda promosyon ödemesi yapan Yapı Kredi, T.C. Sosyal Güvenlik Kurumu (SSK, Bağ-Kur ve Emekli Sandığı) emeklilerine özel kampanya paketi sunuyor.

İlginizi Çekebilir: Kuveyt Türk Emekli Promosyon Ödemesi

Yapı Kredi Emekli Maaşı Nasıl Alınır?

Birçok noktada ATM ve banka şubesinin bulunması, Yapı Kredi’nin daha fazla tercih edilmesini etkileyen nedenler arasında yer almaktadır. Emekli maaş ödemeleri ve promosyon ödemeleri için öncelikle sözleşmelerin imzalanması gerekir. Bunun için bankanın internet şubesinden, e-devlet uygulaması üzerinden ya da banka şubesine giderek gerekli evrakları imzalamanız gerekir. İşlemleriniz tamamlandıktan sonra ATM’ye giderek emekli maaşınızı çekebilirsiniz.

Yapı Kredi Emekli Promosyon Ödemesi Nasıl Alınır?

Maaşınızı 3 yıl boyunca Yapı Kredi bankasından alma şartını kabul ettiğinizde, banka 1500 TL’ye kadar promosyon ödemesi yapmaktadır. Peki, Yapı Kredi promosyon ödemesi nasıl alınır?

  1. 1 Eylül 2020 – 31 Mart 2021 tarihleri arasında maaşını 3 yıl boyunca Yapı Kredi Bankası’ndan alan müşterilere özel 1500 TL’ye varan promosyon ödemeleri gerçekleştirilir.
  2. Yapı Kredi’de Promosyon Taahhütnamesi’nin imzalanmasından sonra herhangi bir işlem yapmaya gerek kalmadan emekli promosyon ödemesi alabilirsiniz. Buna göre bir aylık net gelir 1500 TL’ye kadarsa 1.000 TL, 1500 TL-2500 TL arasındaysa 1.250 TL, 2500 TL’nin üzerindeyse 1.500 TL nakit promosyon ödenmektedir.
  3. Yapı Kredi Bankası’nın emekli promosyon ödemelerinden yararlanmak için öncelikle başvuru işlemlerinin yapılması gerekmektedir. Bunun için Yapı Kredi Mobil, Yapı Kredi Bireysel Internet Şubesi, Müşteri İletişim Merkezi, ATM’ler ya da yakın bir şubeden işlem gerçekleştirilebilmektedir.
  4. Emeklilerde birden fazla maaş alma durumu da söz konusu olabiliyor. Bu tip durumlarda alınacak promosyon ödemesi, koşulların sağlandığı tarih itibarıyla, Banka aracılığı ile yatan en son gelir/aylık tutarının toplamı dikkate alınarak yapılmaktadır.
  5. Nakit promosyon ödemesi, 3 yılda yalnızca bir defa yapılmaktadır. Bazı emekliler, her ay promosyon aldıklarını zannetseler de hiçbir banka, her ay promosyon ödemesi yapmamaktadır.
  6. Yapı Kredi emekli promosyon ödemesi alan emekliler, herhangi bir nedenle 3 yıl dolmadan bankadan ayrılmak istediklerinde banka, promosyon tutarı şartın bozulduğu tarih esas alarak taahhüdün kalan süresini göze alarak ödediği promosyon ödemesini herhangi bir yazılı bildirim yapmaksızın geri almaktadır.

İlginizi Çekebilir: ATM’den Emekli Promosyon Ödemesi Başvurusu Nasıl Yapılır?

Promosyon Ödemesi Başvurusu Yapmadan Önce Dikkat Edilmesi Gerekenler

Ekonomik durumun son dönemlerde kötüye gitmesi ile birlikte özel bankaların promosyon ödemesi yapması elbette ekonomik düzenin daha güzel yerlere gelmesini sağladı. Ancak her bankanın genel koştuğu şartlarla birlikte banka çalışmasına özel olarak sunduğu koşullar bulunmaktadır. Bu yüzden emekli promosyon ödemesi başvurusu yapmadan önce mutlaka şartları okumanızı ve anlamanızı öneririz. Yapı Kredi emekli promosyon ödemelerinde en çok dikkat etmeniz gereken ayrıntı, herhangi bir nedenle taahhüdü bozmanız durumunda promosyon ödemesinde kalan süredeki parayı geri aldığını bilmenizdir. Aslında her bankada bu koşulun olduğunu belirtmemizde yarar vardır.

Yorum Yap

Yorum Yap