İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. Krediler
  3. En Fazla Ne Kadar Kredi Alabilirim?
Trendlerdeki Yazı

En Fazla Ne Kadar Kredi Alabilirim?

En fazla ne kadar kredi alabileceğiniz, birtakım banka formüllerine bağlı bir değişkendir. Dolayısıyla gelir ve borç dengesi çok önemlidir.

En Fazla Ne Kadar Kredi Alabilirim?
1

Kredi çekmek artık ülke genelinde bir ihtiyaç haline gelmiş durumda. Ev almak isteyenler, araba almak isteyenler, arsa almak isteyenler gibi birçok durum sonucunda kişiler kredi çekmeye yönelim göstermektedirler. Ancak en fazla ne kadar kredi alınabilir sorusu, herkesçe merak edilmektedir. Kredi çekebilmenin en önemli şartlarından birisi de gelir beyan edebilmektir. Kişi tarafından bankaya gelir beyanının sonucunda kişinin bilgileri incelenir ve ona göre kredi sağlanır. Eğer kredi çekecek kişinin geliri yüksek tutarlardaysa o kişi için banka yüksek meblağlarda kredi sağlayabilmektedir.

Bankalar tarafından genel olarak belirlenmiş bir üst tutar bulunmamaktadır. Kişilerin çekebilecekleri maksimum kredi miktarları kendilerine yani gelir durumlarına ve maddi durumlarına göre belirlenmektedir. Gelir durumu düştükçe kredi çekebilme limiti de aynı oranda düşmektedir.

Fazla Kredi Alabilmek İçin Ne Gibi Özellikler Gerekmektedir?

Kredi alabilmenin en önemli koşullarından biriside kişinin daha önceden çektiği bir kredide ya da bankaya yapmak zorunda olduğu bir ödemede sıkıntı yaşanmaması olmaktadır. Bankalar ile birlikte çalışan kişilerin sicillerinin bozulması durumunda çekebilecekleri kredi tutarı düşmektedir hatta kredi çekemeyecek duruma bile gelinebilmektedir. Böyle bir sıkıntısı olmayan insanlar için gerekli en önemli belgelerden birisi gelir belgesidir. Gelir belgesinde belirtilen aylık gelirin yüksek miktarlarda olması durumunda kişiler yüksek krediler çekebilmektedirler. Ayrıca geliri yüksek olmamasına rağmen değeri fazla olan arsa, ev, araba gibi haciz durumunda kullanılabilecek eşyaların bankalara beyanı sonucunda da çekilebilecek maksimum kredinin limiti artış göstermektedir.

En Fazla Ne Kadar Kredi Alınabilir?

Kredi çekebilmenizin temel ölçütü, sizin kredi risk değerlendirmenizdir. Bu da, doğal olarak aylık geliriniz ve borç tutarınız ile birlikte daha önceden bankalara karşı olan borçlarınızı ödeme performansınız anlamına gelmektedir. Geliriniz ne kadar yüksekse, bankalardan o oranla kredi kullanabilirsiniz. Aynı şekilde borcunuz ne kadar azsa, bankalar size kredi verirken bu şekilde bir değerlendirme kriteri uygulayacaktır.

Peki, hiçbir bankadan hiçbir miktarda kredi alamama durumunda ne yapmak gerekir? İşte, bu durumda da kredi notunuzu yükseltme için birtakım uygulamalar yapmanız gerekmektedir. Tüm bunlar, bankalarla olan ilişkilerinizi düzenleyen ve bir rapor olarak sunan FİNDEKS ile alâkalıdır. Formül basit; az borç, yüksek gelir ve düzenli banka ödemesi yapmak!

Yorum Yap

Yorum Yap