1. Ana Sayfa
  2. Bankalar
  3. Kredi Kartı Borç Yapılandırması
Trendlerdeki Yazı

Kredi Kartı Borç Yapılandırması

Kredi Kartı Borç Yapılandırması
1

Nakit ihtiyaçlarımız ya da alışveriş için kullandığımız kredi kartında bâzen sınırı aşarak borç durumumuzu ayarlayamayabiliriz. Dolayısıyla da borçlar birikir ve bankaların tâhsilat birimleri sizi sürekli telefon ile rahatsız ederler. Bu noktada yapmanız gereken en temel şey, kredi kartının asgarisini ödemektir. Fakat yine de bunda bir istikrar gösteremiyorsanız, kredi kartı borç yapılandırması işlemini düşünebilirsiniz.

Kredi Kartı Borç Yapılandırması

Bankalar, kullanmış olduğunuz kredi ya da kredi kartı borçlarınızı ödeyemediğiniz durumda genellikle zorluk çıkartırlar. Fakat alternatif olarak da borç yapılandırması adı altında bir sistem ile, mevcut borçlarınızı uzun taksitlere bölerek ödemenizi kolaylaştırabilmektedir. Buna göre bankalar, biraz faiz karşılığında yetmiş iki aya kadar kredi kartı borcunuzu taksitli hâle getirerek yapılandırabiliyorlar. Dolayısıyla siz de daha düşük miktarlarda kredi kartı taksitleri ile borcunuzu vadeli olarak ödeyebiliyorsunuz.

Kredi kartı borç yapılandırması gibi kredi borçlarınızı da banka şubeleri vasıtasıyla yapılandırıp taksitlendirebilirsiniz.

Önerilen Yazı
En İyi Kredi Kartı Hangisi

Bankalara olan borçları ödenmeyen bireylerin kredi sicil notları olumsuz etkilenerek kara listeye girebilirler. Bundan dolayı da uzun bir süre kredi kartı ya da kredi gibi bankacılık ürünlerini kullanmaları engellenir. Bu noktada kara listede olanlar da, son yasal düzenleme ile birlikte borçlarını kredi sicil affından yararlanarak taksitlendirebilirler. Ancak bunun oldukça zorlu bir durum olduğunu da belirtmemiz gerekiyor.

Kredi kartı borçlarınızı ödemediğiniz durumda günlük faiz işlediğini unutmayın. Bir başka ifâdeyle 100 liralık borcunuz, ödenmediği takdirde 200 liraya çıkabileceği gibi, idari takip ve yasal takip süreçlerinin başlamasıyla birlikte işin içerisinde birtakım harçlar ve avukat için vekâlet ücreti masrafları da bu miktarlara dâhil edilecektir. Bundan dolayı yasal takip sürecine girişilmeden bankalarla anlaşarak borcunuzu yapılandırmanız, oldukça önem arz edecektir.

Kredi kartı borç yapılandırması için çağrı merkezinden detaylı bilgi almak yerine, direkt banka şubesine gitmeniz gerekmektedir. Müşteri temsilciniz ile yapacağınız görüşmelerde uygun faiz oranları ve taksit sayısı ile yapılandırma gerçekleştirebilirsiniz. Böylece daha düşük taksitler ile kredi kartı borcunuzu ödeyebilirsiniz. Bu noktadan sonra da kredi kartı limitinizi düşürmeli ve gereksiz harcamalardan kaçınmalısınız. Eğer tekrar aynı hataya düşerseniz, tekrar ödeme güçlüğü yaşayabilirsiniz.

twitter likes kopen

Yorum Yap

Yorum Yap

Yorumlar (1)

  1. Avatar

    bankadan borcu yoktur yazısı genellikle bankaların biz öyle bir yazı veremiyoruz diye geçiştirdiği bir durumdur aynen bende katılıyorum ama bddk ile göz korkutmak iyi fikirmiş , teşekkürler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir