İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. Kredi Kartları
  3. Limitsiz Kredi Kartı Nasıl Alınır, Kimlere Verilir?
Trendlerdeki Yazı

Limitsiz Kredi Kartı Nasıl Alınır, Kimlere Verilir?

Birçok insanın hayalin olan limitsiz kredi kartı nasıl alınır, kimlere verilir ve gerçekten de limitsiz midir sorularının cevabını veriyoruz.

Limitsiz Kredi Kartı Nasıl Alınır, Kimlere Verilir?
1

Günümüzde çok önemli bir yer edinen kredi kartları, hayatımızı kolaylaştıran teknolojik bir gerçekliktir. Bu nedenle bankaların bizler için açtıkları kredi limiti doğrultusunda aylık bazdaki harcamalarımız kredi kartı sayesinde düzenli bir şekilde gerçekleştirilebilmektedir. Acil nakit ihtiyaçları için birebir konumundaki bu nitelik, bilinçsiz kullanım ile birlikte de çok kötü sonuçlar doğurabilmektedir. Birçok insanın hayalini süsleyen limitsiz kredi kartı konusu ise, bu yazımızda ele alacağımız çok mühim bir meseledir. Zira bireyler ,limiti yüksek kredi kartı nasıl alınır sorusuna cevap bulmakta ve bu yüzden ellerinden gelen her şeyi yapmak istemektedirler. Ancak şu bir gerçek ki, limitsiz kredi kartları bilhassa iş dünyasında faaliyet gösteren şirketler ya da patronlar için çıkartılmakta ve böylece ödemeler kredi kartları ile kolayca yapılabilmektedir.

Limitsiz Kredi Kartı Nedir?

Kavram kargaşası yaşanmaması adına burada bir ayrım yapmamız lüzumludur. Çünkü limitsiz kredi kartı olarak lanse edilen, aslında belirli bir limiti olan karttır. Fakat bu kartların limitleri sıradan kredi kartları gibi düşük oranlarda değil, 10k ve üzeri gibi yüksek meblağlardadır. Limitsiz kartların terminolojideki bir diğer hükmü de, banka sicili temiz ve FİNDEKS kredi notu çok yüksek bireylerin, sadece bankaya bildirim yaparak limitlerini yükseltmesi anlamındadır. Zira bu tür kartlar, isimlendirme açısından limitsiz olarak adlandırılmışlardır. Ancak gerçekte, her şeyde olduğu gibi bu nevî kredi kartlarında da bir limit bulunmaktadır.

Limitsiz kredi almanın ilk yolu, banka kredi puanınızın çok yüksek olmasıdır. İkinci yolu ise, bankada bir miktar teminatınızın bulunuyor olması gerekiyor. Bittabi ödemelerinizi gecikmesiz yapmanız ve herhangi bir ödeme problemiyle karşılaşmamanız da bu konuda çok önemlidir.

Kredi Kartı Taksit Sayısına Yeni Düzenleme Geldi

Limitsiz Kredi Kartı Kimlere Verilir?

Günümüzde yine bir yanlış algı olan limitsiz kredi kartlarının kimlere verileceği konusunu düzeltme ihtiyacı duymaktayız. Çünkü limitsiz kartların kime verileceği daha önceden belirlenmemiştir. Banka ile arasını iyi tutan, yüksek kredi notu ve düzenli ödemeleri bulunan herkes limitsiz kredi kartı alabilir. Tabii bu, bankanın seçimine göre daralacak bir sahadır. Hatta genelde Platin ya da Gold kart olarak nitelendirilen türdeki kartlarda, otomatik limit artırım özelliği de bulunduğundan, onlara da limitsiz kart demek yanlış olmayacaktır.

Limitsiz Kredi Kartında Gereken Belgeler

Yukarıda da anlattığımız gibi bu tür kartların, normal kredi kartlarından hiçbir farkı yoktur. Sadece limitleri daha yüksektir ve bundan dolayı da limitsiz olarak adlandırılmaktadır. Dolayısıyla bu kartlara başvuru işleminde de özel bir statü bulunmamaktadır. Çünkü esas mesele kredi kartı başvurusu yapmak değil, kredi kartı limit yükseltme işlemidir. Bu da, ancak bankalarla aranızdaki ödeme mes’elelerine dikkat etmenizle mümkün olabilmektedir.

Limitsiz Kredi Kartı Veren Bankalar Hangileridir?

Makalemizi buraya kadar dikkatli bir şekilde okuduysanız, kredi kartı hizmeti sunan her bankanın aynı zamanda limitsiz kredi kartı da vereceğini tahmin edebilirsiniz. Dolayısıyla bu tür kartların limitli olduklarını ve bankalarla olan ilişkinize bağlı olarak limitlerini yükseltebileceğinizi unutmayın. İşin özü, her banka size yüksek limitli kredi kartı hizmeti sunabilir. Fakat bu, sizin mâlî durumunuza bağlıdır. Bu konuyu en hızlı çözüme kavuşturmak için yapmanız gereken, bankaların çağrı (müşteri) merkezlerini aramanızdır. Bu şekliyle kredi kartı limiti arttırma işlemi gerçekleştirebilirsiniz.

Limitsiz Kredi Kartı Alma Şartları Nelerdir?

Yazımızın başından beri vurguladığımız gibi, limitsiz kredi kartı, daha doğru tabirle yüksek limitli kredi kartı almak istiyorsanız biraz uğraşmanız gerekecektir. Çünkü bankalar, bilhassa bu ekonomik kriz döneminde birçok kıstas öne sürmektedir. Bu kıstasların başında, bankada hesabınızda duran bir miktar paranın varlığıdır. Dolayısıyla bu para, yüksek limitli kredi kartınızdaki olası bir ödeme probleminde güvence olarak algılanmaktadır. Ama bunun dışında yine de genel geçer kuralları şu şekilde listeleyebiliriz:

  • Aylık gelirinizin, belgelenebilir bir düzeyde yüksek miktarda olması gerekmektedir.
  • FİNDEKS kredi puanınızın en yüksek bantta, yani Çok İyi seviyesinde bulunması lâzımdır.
  • KKB kredi riskinizin bulunmaması, sicilinizin temiz olması gerekmektedir.
  • Kredi kartı alacağınız bankada hatrı sayılır meblağda nakit paranızın bulunması gerekiyor.
  • Banka hesaplarınızı güncel olarak kullanmanız lâzımdır.

Mezkûr maddeler dikkatle incelendiğinde, limitsiz kredi kartlarının her zaman alınamayacağı da ortaya çıkacaktır. Dolayısıyla bu bankacılık ürünü, genellikle büyük işletme sahiplerine verilmektedir.

Önerilen Yazı
Kredi Kartı Taksit Sayısına Yeni Düzenleme Geldi
Yorum Yap

Yorum Yap