1. Ana Sayfa
 2. Bankalar
 3. Öğrenciye Kredi Kartı Veren Bankalar

Öğrenciye Kredi Kartı Veren Bankalar

Öğrenciye Kredi Kartı Veren Bankalar

Türkiye’de kredi kartı kullanımı her geçen gün artıyor. Bu da, aynı şekilde büyük bir borçlanmanın söz konusu olması anlamına geliyor. Fakat yine de, bilinçli kullanıldığı takdirde kredi kartı oldukça hayat kurtarıcı oluyor. Dolayısıyla nakit para taşımak yerine kredi kartı ile ödeme yapmak, daha tasarruflu da olabiliyor. Bu doğrultuda da öğrenciye kredi kartı veren bankalar hep merak edilmiştir.

Kredi Kartı Nedir?

Bankacılık ürünlerinden biri olan kredi kartı, kullanıcıya tanımlanmış bir limit dâhilinde alışveriş imkânı sunan ve aylık periyotlar ile hesap edilen ekstreler doğrultusunda da kullanılan limitin ya da en azından asgari tutarının ödenmesi istenen bir araçtır. Kısacası kredi kartı, bankanın sizler için tanımladığı kredi limitini kullanabileceğiniz bir üründür.

Öğrenciye Kredi Kartı Veren Bankalar

Kredi kartı alabilmek için en temel koşut hiç şüphesiz kredi notunun yüksek olmasıdır. Ancak bazı durumlarda kredi notunun hiç hesaplanmadığı kullanıcılara da kredi kartı verilebiliyor. Bunun en büyük örneği de öğrencilere verilen kredi kartı hizmetidir. Dolayısıyla 18 ilâ 25 yaş aralığındaki üniversite öğrencilerine daha düşük kullanım limitleri olan kredi kartları tahsis edilebiliyor. Bankalar, genellikle gençlere özel bir ürün paketi geliştirerek sundukları bu hizmeti başvuru esasına göre değerlendirmektedir. Bu bankalar arasında şunları gösterebiliriz:

 1. QNB Finansbank – Enpara Kredi Kartı
 2. Ziraat Bankası – Genç Kredi Kartı
 3. Yapı ve Kredi Bankası – Play Kredi Kartı
 4. Vakıfbank – Like Kredi Kartı
 5. QNB Finansbank – Go Kredi Kartı
 6. Akbank – Exi 26
 7. Türk Ekonomi Bankası – ÜniversiTEB Kredi Kartı
 8. Garanti Bankası – Bonus Genç Kredi Kartı
 9. Türkiye İş Bankası – İş’te Üniversiteli Kredi Kartı

Hangi Banka Tercih Edilmelidir?

Yukarıda sayılan bankalar, gençlere özel olarak ürettikleri bankacılık paketlerini üniversite öğrencilerine sunmaktadırlar. Bittabi, söz konusu bankaların internet sitelerinden ya da şubelerinden detaylı bilgi alabileceğinizi unutmayın. Ancak biz size, bu bankalar arasında en ideal ürünü hangilerinin sunduğunu belirtmek istiyoruz. Bu noktada ilk sırada olan hiç şüphesiz Mithat Paşa’nın kurmuş olduğu Ziraat Bankası geliyor.

Ziraat Bankası

Genç Kart ile üniversite öğrencilerine kredi kartı fırsatı sunan Ziraat Bankası, esas olarak Kredi ve Yurtlar Kurumu (KYK) ödemelerini gerçekleştirdiği için bu burs ya da krediyi alan öğrencilere doğrudan Genç Kart’ı vermekteler. İstenildiği takdirde de 400 (dört yüz) TL olarak ek harçlık avans tanımlayabiliyor. Ayrıca başvuru yapıp olumlu olması durumunda da Genç Kart’ınızı kredi kartı olarak kullanabiliyorsunuz. Son olarak belirtmekte fayda görüyoruz ki Ziraat Bankası, beş sene içerisinde Genç Kart’tan aidat talep etmiyor.

Yapı Kredi

Üniversite öğrencilerinin en sık tercih ettikleri kredi kartlarından biri de, Yapı Kredi’nin ürünlerinden biri olan Play Kredi Kartı. Mezkûr kredi kartı, bin liralık limit ile kullanıma sunuluyor. Ayrıca bankamatiklerden nakit avans kullanımına da müsaade eden Play Kart, muhtelif ara ara kampanyalar da sunabiliyor.

Yorum Yap

Yorum Yap