1. Ana Sayfa
  2. Senet
  3. Senetle Cep Telefonu Satan Yerler
Trendlerdeki Yazı

Senetle Cep Telefonu Satan Yerler

Senetle telefon satın almak isteyenler için bu yazımızda önemli ayrıntılara değindik. Siz de hemen yazımızı okuyun ve taksitli telefon almak için hangi yöntemler bulunuyor öğrenin.

Senetle Cep Telefonu Satan Yerler
4

Günümüzün en önemli teknolojik ürünlerinden biri de cep telefonlarıdır. Bu nispetle teknolojinin belirlendiği yol da, cep telefonları üzerinden devam etmektedir. Genel itibarıyla kullanıcılar da, en güzel ve en yeni telefon modellerine sahip olmak istiyorlar. Yeni özelliklere, güzel kameralara sahip telefonları almak isteyenler de nakit sıkışıklığı ile karşı karşıya kalıyor. Mâlum ki, kredi kartına taksitli cep telefonu satışı da mümkün değil. Bu da insanları, senetle cep telefonu satan yerler nelerdir diye araştırmaya itiyor. Dolayısıyla telefonlarını değiştirmek isteyenler, bu nispetle senetle telefon veren mağazaları mercek altına almaktadır.

Senetle Cep Telefonu Satan Yerler

Yeni çıkan cep telefonu modelleri pahalı oluyor genelde. Dolayısıyla herkes, her istediği yeni modeli satın alamıyor. Bu durumda vatandaş, cebini düşünmek zorunda kalsa da, kimi durumlarda ebeveynler çocuklarının isteklerine karşı koyamıyorlar. İşte, tezat da burada başlıyor. Nakit parası olmayanlar, kredi kartı kullanmayı yeğliyor. Fakat tüketici mevzuatına göre kredi kartına taksitle cep telefonu satın alma işlemi yapılamıyor. Bir diğer yöntem olan kredili telefon satışı ise kredi puanı düşük olanlar için pek mümkün görünmüyor. Yine elde kalan son seçenek de senet ile mağazalardan telefon almak oluyor.

Senetle cep telefonu almak isteyenler için çok önemli bir uyarımız bulunmaktadır. Bu uyarı da; bu tür bir satın alma yöntemi ile ürünün normal rayiç bedelinin yüzde üç yüze yakınını ek olarak ödemenizin gerekliliğidir. Yani 2000 TL’lik bir cep telefonunu senetle almaya kalkıyorsanız, vade sayınıza göre toplamda 2600 – 6000 TL gibi bir ödeme yapacaksınız demektir. Bunun bir diğer adı da istismar, yani halkın ihtiyaçlarını kullanarak onları soymaktır.

Biz uyarımızı yaptıktan sonra yazımıza devam edelim. Taksitle cep telefonu almaya karar verdiyseniz, yüksek faiz ve fazla ücreti ödemeyi de göze aldınız demektir.

Senetle TelefonSenetle Cep Telefonu Satan Mağazalar

Kredi ya da nakitle cep telefonu alamadığınız durumlarda, senet ile satış yapan mağazaları incelemeniz gerekmektedir. Biz, öncelikle GSM operatörlerinin faturalı hatlar üzerine sağladığı taksitli telefon kampanyalarından bahsetmek istiyoruz. Herhangi bir cep telefonu operatörünün faturalı abonesi iseniz, Türk Telekom, Vodafone ya da Turkcell’in herhangi bir mağazasından faturalı hatta cep telefonu başvurusu yapabilirsiniz. Ancak burada dikkat edilmesi gereken konu şudur ki; artık söz konusu operatör firmaları da faturalı hatta cep telefonu verirken kullanıcıların Findeks kredi notunu dikkate almaktadır. Yani, eğer kredi puanınız düşükse faturanıza ek olarak cep telefonu alamazsınız.

Beko Bayraktar Mağazası

İstanbul’un Avrupa Yakası’ndaki Bahçelievler’de yer alan Beko Bayraktar Mağazası, çok kötü internet tasarımına rağmen senetle satış yapmaktadır. Hatta firmanın, sadece senetle telefon satışı yapan bir internet sitesi daha bulunmaktadır. Firmanın ne gibi koşullar sunduğu ise bilinmiyor. Ancak, telefon yoluyla kendileriyle iletişime geçerek bu bilgiyi öğrenebilirsiniz.

Mutlu Evim

Senet karşılığında telefon firmaların başında Mutlu Evim gelmektedir. Emin Evim ile karıştırmayın, bu başkaca bir firmadır. Ancak Emin Evim’den pek de farkı bulunmamaktadır. Merkez ofis olarak İstanbul’un Anadolu Yakası’ndaki Ataşehir ilçesinde yer alan firma, internet üzerinden 2014 yılından bu yana senetle satış yapmaktadır. Bu firmadan senetle cep telefonunun yanı sıra ev, araba, motosiklet, bilgisayar ve beyaz eşya da satın alabilirsiniz. Mutlu Evim’in sizden istediği belgeler arasında öncelikle SGK’lı bir işte çalıştığınıza dair maaş bordrosu gelmektedir. Şirketin istediği bir diğer şart da, mevcutta çalışıyor olduğunuz işyerinde en az altı ayı geçirmiş olmanız ve daha evvelden de herhangi bir şekilde hakkınızda icra takibi başlatılmamış olması gerekiyor. Mağaza, Bağkur’lulara yani kendi işinin patronlarına senetle ürün satışı yapmamaktadır. Ayrıca emeklilerden de üzerine kayıtlı bir taşınmazın fotokopisi istenmektedir. Yani bu sistem, kısacası çok sert kuralları bünyesinde barındırmaktadır. Gecikme faizi da beş günden sonra aylık %5 olarak belirlenmiştir.Taksitle Telefon

Telpa Telekom

Türkiye’nin köklü telekomünikasyon firmalarından biri olan Telpa da, taksitli telefon satışı yapmaktadır. Türkiye’nin birçok yerine bayisi bulunan firmaya ait taksit ödemelerini Halkbank’ın ATM’lerinden (bankamatik) yapabileceğiniz gibi Telpa’nın Ödeme Sayfası üzerinden de kredi kartıyla online olarak gerçekleştirebilirsiniz.

Soylu AVM

E-ticaret sitesi mantığıyla hareket eden Soylu AVM’de de taksitle ürün almanız mümkündür. Firmanın, Türkiye genelinde 20 adet mağazası bulunmaktadır. En güvenli alışverişi bizzat mağazaya giderek yapabileceğinizi unutmayın.

Çetinler Anonim Şirketi

Oldukça yüksek fiyat farkı koyan firmalardan biri olan Çetinler A.Ş.’nin internet sitesinden online olarak taksitli cep telefonu alımı yapabilirsiniz.

Evkur

Hemen herkesin ismini bildiği Evkur firması, yukarıda saydığımız tüm firmalardan daha büyüme kaydetmiş ve birçok da mağazaya sahip olmayı başarmıştır. Bu nispetle senetle cep telefonu satışlarında da öne çıkmış konumdadır. Evkur‘un internet sitesi aracılığıyla da alışveriş yapabileceğinizi belirtelim. Ancak en sağlam ve hızlı alışveriş, mağazalarından herhangi birine giderek yaptığınız süreçte mümkün olmaktadır. Firmaya ait istihbarat servisi, geçmiş ödeme düzeninize ve birtakım kriterlerinize bakarak alışverişinizi onaylayıp onaylamamakta serbest davranmaktadır. Ancak çok ciddî icralık durumunuz yoksa, genellikle Evkur’dan kolaylıkla senetle cep telefonu alabiliyorsunuz.

Yorum Yap

Yorum Yap

Yorumlar (1)

  1. Avatar

    epey zamandır telefonumu yenilemek istiyorum ama kredi kartına taksit olmadığı için alamadım. senet ile cep telefonu satan yerlerden alacağım bu gidişle. ben evkur daha bilindik diye onu tercih edeceğim gibi

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir