1. Ana Sayfa
  2. Bank Kredisi
  3. Telefon Kredisi Veren Bankalar
Trendlerdeki Yazı

Telefon Kredisi Veren Bankalar

Cep telefonuna taksit devri bitti. Bu nedenle şimdilerde bankalar vasıtasıyla telefon kredisi alınıyor ve dolaylı yoldan taksitli telefon sâhibi olunuyor.

Telefon Kredisi Veren Bankalar - Bank Kredisi
1

Bilindiği gibi, geçtiğimiz senelerde yapılan mevzuat değişikliği ile ticârî kredi kartları dışında cep telefonu alımlarına taksit yapılması yasaklandı. Böylece nakit parası olmayan vatandaşlar, mağaza ya da teknoloji marketlerinden peşin para karşılığında akıllı telefon satın alımı yapamıyorlar. Ancak sermaye sahipleri buna da bir çözüm bularak alışveriş yaptığınız sırada kullanıma sunulan alışveriş kredisi ile telefon alımlarınız taksitlendirilebiliyor. Biz size, telefon kredisi veren bankaları listeleyerek biraz faiz ödeyip akıllı cep telefonu sahibi olmanızın yollarını anlatacağız.

Telefon Kredisi Veren Bankalar

Hükümet, cep telefonu tüketiminin bilinçsizce yapıldığını görerek taksitli cep telefonu alımlarını yasakladı. Fakat bu girişim, istenilen sonuca ulaşmadığı gibi ters tepti. Zira başta cep telefonu operatörleri olmak üzere teknoloji marketleri de bankalar ile anlaşarak vatandaştan yüksek faizle kredi kullandırıp cep telefonu tahsisine başladılar. İşte bu nokta, TESK Başkanı Bendevi Palandöken’in de dikkatini çekmiş ve uygulamaya tepki göstermişti.

Mağazalardan alacağınız cep telefonlarına, hemen orada anlaşmalı bankaların formlarını doldurarak kredi başvurusu yapabiliyor ve taksitli olarak cep telefonuna sahip olabiliyorsunuz.  Belirtmekte fayda var ki, bu yöntem son derece yüksek faizleri size sunabilmektedir. Telefon kredisi olarak bilinen söz konusu işlemde, normal kredi çekiyormuş gibi sistem işliyor. Tek fark, bankaya gitmeden, mağazanın müşteri temsilcisi yardımcısıyla işlemleri tamamlamanız.

Bu noktada şunu ifâde etmek gerekir ki, her teknoloji mağazası size cep telefonu kredisi ile taksitli alışveriş imkânı sunmuyor. Genelde büyük teknoloji marketler zinciri bu tür işlemler yaparak bankalar ile birlikte yüksek faiz yiyorlar.

Hangi Bankalar Telefon Kredisi Veriyor?

Günümüzde birçok teknoloji mağazası telefon kredisi için bankalarla anlaşma yoluna giderek kredi kullandırımı yapıyor. Biz, bunlardan birkaçını sizler için derledik.

ING Bank – Teknosa İşbirliği

Taksitle telefon almanın en kolay yolu Sabancı Holding bünyesinde faaliyet gösteren Teknosa’lardır. Teknosa, Teknokredi adını verdiği bu kredi türünü ING Banka ile birlikte yürütmektedir. Buna göre ING Bank aracılığıyla minimum 500 TL, maksimum da 15.000 TL’lik Teknosa alışverişlerinizde Teknokredi kullanarak taksitli işlem yapabilirsiniz. Söz konusu taksitler 9 ay ilâ 48 ay arasında değişmektedir.

Krediye başvuru yapmak için cep telefonunuzun mesaj bölümünden TEKNOSA yazarak bir boşluk bırakın ve Türkiye Cumhuriyeti Kimlik Numaranızı ekleyip 2229’a kısa mesaj gönderin. Örneğin: TEKNOSA 12345678901

Türkiye İş Bankası – Hepsiburada İşbirliği

Ülkemizin önemli e-ticâret platformlarından biri olan Hepsiburada, yeni geliştirdiği yöntem ile internet üzerinden Türkiye İş Bankası vasıtasıyla size taksitli kredi kullandırabiliyor. Böylece istediğiniz akıllı cep telefonunu sepetinize ekliyor ve ödeme aşamasında Türkiye İş Bankası Alışveriş Kredisi butonuna tıklayarak kredi başvuru yapıyorsunuz. Fakat söz konusu kredi başvurusunu şimdilik sâdece Türkiye İş Bankası müşterileri gerçekleştirebiliyor. Kredi kapsamında 750 TL ilâ 15.000 TL arasındaki alışverişlerinizi taksitlendirebilirsiniz. Ayrıca vade seçenekleri de 48 aya kadar çıkıyor.

Denizbank – Media Markt İşbirliği

Türkiye’de bir dönem epey popüler olan teknoloji marketi Media Markt da Rus menşeli ve şimdilerde satışı ile gündemde olan Denizbank’la kredi anlaşması yapmış durumda. Buna göre Web’de Kredi ismi verilen opsiyon karşısında taksitli cep telefonu satın alabiliyorsunuz. Mezkûr kredinin taksitleri de 36 aya kadar çoğaltılabiliyor.

Alternatif Son: İhtiyaç Kredisi

Yukarıda saydığımız yöntemler genellikle faizleri çok yüksek olan kredi türleri olarak biliniyor. Ancak bâzen bankalardan çok uygun faiz oranları ile kredi kullanabiliyorsunuz. Bu doğrultuda öncelikle satın alacağınız cep telefonunu belirleyip fiyatını öğrenin ve internetten bankaların güncel ihtiyaç kredisi faiz oranlarını karşılaştırın. Eğer mağazalardaki kredilerden daha düşük bir oran varsa, o bankadan kredi kullanarak nakit şeklinde cep telefonunu satın alabilirsiniz. Böylece yine kredi kullandığınız bankaya kredi taksiti ödemelerini yapabilirsiniz.

youtube views kaufen

Yorum Yap

Yorum Yap