İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. Bank Kredisi
  3. Almanya’nın İlk Yeşil tahvillerine 30 Milyar Euro Talep Geldi

Almanya’nın İlk Yeşil tahvillerine 30 Milyar Euro Talep Geldi

Gittikçe büyüyen yeşil tahvil sektöründe 2020 yılı sonuna kadar baskın olmaya hazırlanan Almanya’nın ilk tahviline 30 milyar euro değerinde talep geldi.

almanyanin-ilk-yesil-tahvillerine-30-milyar-euro-talep-geldi

Konu ile ilgili bilgi sahibi kaynaklardan edinilen bilgiye göre, Almanya’nın bu yeni 10 yıl vadeli Hazine tahvilleri, Çarşamba günü itibariyle geleneksel tahvillere göre 1 baz puan daha fazla faizi gösterdi. Yılın dördüncü üç aylık döneminde ihracı planlanan farklı vadeye sahip başka bir tahvil ile birlikte bu yıl itibariyle satış tutarı 11 milyar euro olacak.
UBS Group AG tahvil stratejisti olarak görev yapan Rohan Khanna, bu tahvillerin kendi yatırımcı grubu olacağını söyledi.
Almanya, çevre dostu projelerde kullanmak amacıyla borç ihraç edilmesi konusunda diğer Avrupa ülkelerinin gerisinde kalsa bile beklenen ihracın miktarı açısından incelendiğinde güçlü bir giriş yapmış oldu.
Almanya Maliye Bakanı olarak görev yapan Joerg Kukies geçtiğimiz hafta yapmış olduğu açıklamada, ülkesinin Avrupa’da yeşil tahviller için gösterge ihraççı olmak istediğini ifade etmişti.

Yorum Yap

Yorum Yap