1. Ana Sayfa
 2. Krediler
 3. Hangi Bankalar Faizsiz Kredi Veriyor?
Trendlerdeki Yazı

Hangi Bankalar Faizsiz Kredi Veriyor?

Faizsiz kredi veren bankalar 2020 senesinde hangi şartları istiyor sizler için araştırdık. En kısa sürede faizsiz kredi almak için yazımızı okuyun.

Hangi Bankalar Faizsiz Kredi Veriyor?

Faizsiz kredi veren bankalar 2020 ülkemizde ne yazık ki sınırlı sayıdadır. Zira bankaların sizlere faizsiz kredi vermesi için belli başlı kuralları vardır. Öncelikle faizsiz kredi alacağınız bankayı belirlemelisiniz ve ne için kredi alacağınızı bankaya bildirmelisiniz. Bu aşamadan sonra bankacılar sizi yönlendirecektir. Bu makalede hem faizsiz kredi veren banka isimleri hem de en kolay faizsiz krediyi nasıl alacağınızı altta ki başlıklarda bulabilirsiniz.

Faizsiz Kredi Veren Bankalar Hangileridir?

Faizsiz Kredi Veren Bankalar Hangileridir?

Faizsiz kredi veren bankaların tümü sıfır faiz imkanıyla sizin mesleğinize göre kredi vermektedir. Bunun haricinde aşağıda ki banka isimleri belirli dönemlerde belirledikleri mevduat birimleri kredi kartı promosyonu dahili ile faizsiz kredi verirler. Bu işlemleri yapabileceğiniz bankalar aşağıda maddeler halinde belirtilmiştir.

 • Albaraka Türk Katılım Bankası
 • Türkiye Finans Katılım Bankası
 • Kuveyt Türk
 • Ziraat Katılım
 • Vakıf Katılım
 • Emlak Katılım
 • Denizbank
 • Halkbank
 • Garanti BBVA
 • Yapı Kredi
 • Halkbank
 • Ziraat Bankası
 • İş Bankası

İlginizi çekebilir. Vakıfbank Kredi Başvurusu Nasıl Yapılır?

Faizsiz Kredi Hesaplaması Nasıl Yapılır?

Faizsiz Kredi Hesaplaması Nasıl Yapılır?

Faizsiz kredi hesaplanırken, kar ve zarar hesaba katılır. Faizsiz bankacılık; sistem olarak müşterilerden fon toplayıp reel sektöre kredi olarak kullandırarak elde edilen karın yine müşterilere dağıtılmasını esas alır.

İlginizi çekebilir. Yapı Kredi Kredi Başvurusu Nasıl Yapılır? Neler Gereklidir?

Faizsiz kredi, sadece İslami düşünceye sahip olan kesim tarafından değil, sebepsiz yere borçlanmadan, ekonomik ve ticari faaliyete katılarak parasını değerlendirmek isteyen kesim tarafından da tercih edilmektedir. Bu tercihte katılım bankalarından alınacak kredinin varlığı kesin olarak ortaya çıkmış ve miktarı tam olarak bilinen bir gelir olması da etkilidir.
Faizsiz kredi hizmeti sunan katılım banklarında; konut finansmanı, ihtiyaç finansmanı ve taşıt finansmanı ürünleri, katılma hesapları, altın hesabı, banka kartı ve kredi kartı gibi standart banka anlayışında olan bireysel ve kurumsal birçok üründen faydalanmanız mümkündür.

Faizsiz Kredi Almak İçin Gerekli Şartlar Nelerdir?

Faizsiz Kredi Almak İçin Gerekli Şartlar Nelerdir?

Faizsiz kredi almak için bankaların sizden istediği belli başlı şartlar vardır. Bankalar tarafından belirlenen şartlara uyuyorsanız bankaların sizlere kredi vermesi için hiçbir engel bulunmuyor. Faizsiz kredi alacaklar için gerekli şartlar şöyledir;

 • Bankaların sizden istediği ilk husus Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmanızdır.
 • Yıllık gelirinizin ne kadar olduğunu gösteren belgeleri talep ederler.
 • Kredi almak için FİNDEKS notunuzun düşük olmaması gereklidir.
 • Bankaların sizden istemesi halinde ipotek etmeniz gereken gayrimenkul veya sizlere kefil olabilecek şahıs isterler.
 • Eğer tarım işi yapıyorsanız ve faizsiz krediye başvurmak istiyorsanız kırsal kesimde yaşamak zorundasınız aksi taktirde bankalar size tarım için faizsiz kredi desteği sağlamayacaktır.

Faizsiz Otomobil ve Konut Kredisi Almak Mümkün müdür?

Faizsiz Otomobil ve Konut Kredisi Almak Mümkün müdür?

Eğer sıfır bir otomobil alacaksanız bankalar bu faizsiz krediyi size sağlamasa da otomobil firmaları sayesinde kredi alabilirsiniz. Böylece 50 bin TL peşin ile 24 ay %0 faiz ile aracınızı keyifle alabilir ve kullanabilirsiniz.

İlginizi çekebilir. Akbank Kredi Başvurusu Nasıl Yapılır? Neler Gereklidir?

Öte yandan ev almak isteyen kişilerde konut kredisine başvurmaları gerektir. Bankalar sizlere faizsiz kredi imkanı kolaylığı sağlamaktadırlar. Öncelikle satın alacağınız evi belirleyin ve ardından bankaya başvurarak bankaların belirlemiş olduğu süreci takip ederek yeni bir ev sahibi olabilirsiniz.

Bu yazımızda, sizlere faizsiz kredi veren bankalar için genel bir bilgi sunduk. Diğer konular hakkındaki makalelerimizi de okuyabilir ve bilgi sahibi olabilirsiniz.

Faizsiz Ve Masrafsız Kredi Nasıl Alınır?

Faizsiz Ve Masrafsız Kredi Nasıl Alınır?

Kredi kullanımı için isterseniz kurumların tüm şubelerinden, internet bankacılığı veya mobil bankacılık üzerinden ya da müşteri hizmetleri aracılığı ile başvurunuzu gerçekleştirebilirsiniz. Sizler için faizsiz kredi başvurusu yapmayı düşünüyorsanız, dikkat etmeniz gereken noktaları aşağıda derledik.

 1. BAŞVURU TARİHLERİNİ TAKİP EDİN: Devlet kuruluşu veya özel finansman firması vereceği para için bir ilan yayınlar ve gerekliliklerini anlatır. Şu yaşlar aralığında, şu şartlar haiz olan gençler, emekliler, öğretmenler, İstanbul’da yaşayanlar veya kadınlar başvuru yapabilir şeklinde ilan verir. Bu ilanı inceleyin ve şartları öğrenin.
 2. UYGUN ŞEKİLDE BAŞVURU YAPIN: Faizsiz kredi veren bankalar ve kamu kurum ve kuruluşlarına şartlarda anlatılan şekilde (internetten veya şahsen) başvuru işlemlerini gerçekleştirin. Başvuru tarihlerini not alın ve kaçırmayın. Süre dolduğu zaman başvurunuz kabul edilmeyecektir.
 3. DOĞRU BİLGİLERE YER VERİN: Çevrimiçi veya çevrimdışı başvurunuzda gerçek ve doğru bilgilerinize yer verin. Sahte evrak düzenlemenin, yanlış beyanda bulunmanın hak kaybına yol açabileceği gibi alabilseniz de, ilerleyen süreçte faiziyle birlikte geri ödemenize sebep olabileceğini sakın unutmayın.
 4. EVRAKLARINIZI TESLİM EDİN: Ön başvuru tamamlandıktan sonra finansçınıza birçok evrak teslim etmeniz gerekecektir. Bunlar kimliğinizi belirten belgeler ile birlikte, ödeme yapma gücünüzü ortaya koyan evraklar olabilir. Gerekiyor ise sizden kefilde istenebilir. Eğer meblağlar düşükse sözleşme ve diğer belgeler online işlemler menüsünden de onaylanabilir.
Yorum Yap

Yorum Yap

Yorumlar (2)

 1. Avatar
  4 sene önce

  faizsiz kredi veren banka aramak, çölde su aramaya benzer. bu konuda son görüş budur. 🙂

 2. Avatar
  4 sene önce

  Faizsiz kredi veren banka yok ne yazık ki. Ancak kosgeb gibi kuruluşlardan destek hibe kredisi alabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir