1. Ana Sayfa
  2. Krediler
  3. Faizsiz Kredi Veren Bankalar

Faizsiz Kredi Veren Bankalar

Bankalar tarafından yüksek faiz ile kredi kullanımı söz konusudur. Ancak kimi bankalardan sıfır faiz ile kredi almanız mümkündür.

Faizsiz Kredi Veren Bankalar Listesi 2018 - Bank Kredisi
1

Nakdî ihtiyaçların karşılanması amacıyla bankalara başvuran yüz binlerce bireyin en çok dikkat etmeleri gereken konu kredi faizleridir. Çünkü bankalar, kimi durumlarda verdikleri nakit karşılığında ondan daha fazla oranda faiz talep edebiliyor. Dolayısıyla bankalar tarafından sunulan daha düşük faiz oranları kullanıcıların değerlendirmelerine alınmaktadır. Faizsiz kredi veren bankalar araştırmamızda da kredi ihtiyaçlarınız için en uygun faiz oranlarını sunmaya çalıştık.

Yazımızın temeline giriş yapmadan önce şunu belirtmemiz gerekiyor ki, faizsiz bankacılık diye bir uygulama söz konusu olamaz. Türkiye’de faizsiz bankacılık diye yutturmaya çalıştıkları katılım bankaları da bittabi faiz esası üzerine çalışmaktadır. Bu bankalar da genellikle dinî hassasiyeti olan bireyler için bir araç olarak kullanılmaktadır. Dolayısıyla sistem, katılım bankalarının kâr payı vererek faizden kaçındığını dayattırmaktadır. Oysa kâr payı denilen sistem, faizden farksızdır. Sadece isim değişikliği ile böyle bir yanılsama söz konusudur.

Faizsiz Kredi Veren Bankalar

Türkiye’de katılım bankalar, kâr payı adı altında faizsiz olarak kredi verdiklerini iddia edebilmektedir. Ancak bu durum gerçeği yansıtmasa da, biz yine size katılım bankalarının listesini vereceğiz:
  • Vakıf Katılım Bankası
  • Ziraat Katılım Bankası
  • Kuveyt Türk Katılım Bankası
  • Türkiye Finans Katılım Bankası
  • Albaraka Türk Katılım Bankası

Faizsiz Kredi Önerisi

Yukarıda adı sayılan katılım bankaları dışında bir diğer alternatif de devlet destekli kredi alma imkânıdır. Bu durumda başta KOSGEB’e başvuru yaparak alabileceğiniz hibe kredileri gündeme gelmektedir. Ayrıca çiftçi ve esnaflar da, devlet desteği ile sıfır faizle ya da çok uygun oranlarla kredi kullanabilmektedirler. Türkiye Cumhuriyeti Ziraat Bankası, tarım hususunda destek veren en iyi bankalar arasında yer alıyor. Bu konuda esnaflar için büyük bir fırsat olan Nefes Kredisi de değerlendirmeye alınmalıdır

Önerilen Yazı
Nefes Kredisi Nedir, Nasıl Başvurulur?

Son söz olarak, bankaların faizsiz olarak kredi vermeyeceklerini belirtmemiz gerekmektedir. Dolayısıyla en düşük faiz oranını bularak bankayı o şekilde seçmeniz gerekmektedir. Bilhassa piyasada yer alan yüksek faiz alan bankalardan uzak durmanız gerekmektedir. Bu bankalara örnek olarak Aktifbank’ı örnek olarak gösterebilirsiniz. Hatta, nakit ihtiyaçlarınız için bankalar son tercihiniz olmalı. Ayrıca ödeyemeyeceğiniz borç yükünün altına da girmemelisiniz.

buy office 2019 pro

Yorum Yap

Yorum Yap