1. Ana Sayfa
 2. Krediler
 3. Faizsiz Kredi Veren Bankalar 2020
Trendlerdeki Yazı

Faizsiz Kredi Veren Bankalar 2020

Faizsiz kredi veren bankalar 2020 senesinde hangi şartları istiyor sizler için araştırdık. En kısa sürede faizsiz kredi almak için yazımızı okuyun.

Faizsiz Kredi Veren Bankalar 2019

Faizsiz kredi veren bankalar 2020 ülkemizde ne yazık ki sınırlı sayıdadır. Zira bankaların sizlere faizsiz kredi vermesi için belli başlı kuralları vardır. Öncelikle faizsiz kredi alacağınız bankayı belirlemelisiniz ve ne için kredi alacağınızı bankaya bildirmelisiniz. Bu aşamadan sonra bankacılar sizi yönlendirecektir. Bu makalede hem faizsiz kredi veren banka isimleri hem de en kolay faizsiz krediyi nasıl alacağınızı altta ki başlıklarda bulabilirsiniz.

Faizsiz Kredi Veren Bankalar 2020 Hangileridir?

Faizsiz kredi veren bankaların 2020 yılı itibariyla tümü sıfır faiz imkanıyla sizin mesleğinize göre kredi vermektedir. Bunun haricinde aşağıda ki banka isimleri belirli dönemlerde belirledikleri mevduat birimleri kredi kartı promosyonu dahili ile faizsiz kredi verirler. Bu işlemleri yapabileceğiniz bankalar aşağıda maddeler halinde belirtilmiştir.

 • Deniz Bank
 • Garanti Bankası
 • Yapı Kredi
 • Vakıf Bank
 • Ziraat Bankası
 • Halk Bank
 • Türkiye İş Bankası

Faizsiz Kredi Almak İçin Gerekli Şartlar Nelerdir?

Faizsiz kredi almak için bankaların sizden istediği belli başlı şartlar vardır. Bankalar tarafından belirlenen şartlara uyuyorsanız bankaların sizlere kredi vermesi için hiçbir engel bulunmuyor. Faizsiz kredi alacaklar için gerekli şartlar şöyledir;

 • Bankaların sizden istediği ilk husus Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmanızdır.
 • Yıllık gelirinizin ne kadar olduğunu gösteren belgeleri talep ederler.
 • Kredi almak için FİNDEKS notunuzun düşük olmaması gereklidir.
 • Bankaların sizden istemesi halinde ipotek etmeniz gereken gayrimenkul veya sizlere kefil olabilecek şahıs isterler.
 • Eğer tarım işi yapıyorsanız ve faizsiz krediye başvurmak istiyorsanız kırsal kesimde yaşamak zorundasınız aksi taktirde bankalar size tarım için faizsiz kredi desteği sağlamayacaktır.

Faizsiz Otomobil ve Konut Kredisi Almak Mümkün müdür?

Eğer sıfır bir otomobil alacaksanız bankalar bu faizsiz krediyi size sağlamasa da otomobil firmaları sayesinde kredi alabilirsiniz. Böylece 50 bin TL peşin ile 24 ay %0 faiz ile aracınızı keyifle alabilir ve kullanabilirsiniz.

Öte yandan ev almak isteyen kişilerde konut kredisine başvurmaları gerektir. Bankalar sizlere faizsiz kredi imkanı kolaylığı sağlamaktadırlar. Öncelikle satın alacağınız evi belirleyin ve ardından bankaya başvurarak bankaların belirlemiş olduğu süreci takip ederek yeni bir ev sahibi olabilirsiniz.

Bu yazımızda, sizlere faizsiz kredi veren bankalar için genel bir bilgi sunduk. Diğer konular hakkındaki makalelerimizi de okuyabilir ve bilgi sahibi olabilirsiniz.

Yorum Yap

Yorum Yap

Yorumlar (2)

 1. Avatar
  11 ay önce

  faizsiz kredi veren banka aramak, çölde su aramaya benzer. bu konuda son görüş budur. 🙂

 2. Avatar
  8 ay önce

  Faizsiz kredi veren banka yok ne yazık ki. Ancak kosgeb gibi kuruluşlardan destek hibe kredisi alabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir