İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. Bankalar
  3. Bankaların Günlük EFT Gönderim Limiti

Bankaların Günlük EFT Gönderim Limiti

Bankaların günlük EFT gönderme limitleri değişiklik göstermektedir. Kimi banka bunu 15 bin lira ile sınırlandırmışken, bazen de 300 bin liraya çıkmaktadır.

Bankaların Günlük EFT Gönderim Limiti

Kullanıcılarımızın birçoğu tarafından merakla cevabı beklenen sorulardan biri de bankaların günlük EFT gönderim limiti ne kadardır oluyor. Bu doğrultuda her bankanın eft gönderme limiti günlük kaç para şeklinde belirlenmiş ise sizi bilgilendirmek istedik. Zira bankalar arası para transferi anlamına gelen EFT, kimi zaman bizim için çok önemli bir hâl alabilmektedir. Ev satışı, araba satışı ya da borç para gönderme gibi durumlarda sıklıkla kullanılan EFT, miktar ve süre bakımından havaleden farklı kurallara tabidir. Bu nispetle EFT ne kadar sürede ulaşır sorusuna da daha önceden cevap verdiğimizi hatırlatmak isteriz.

EFT Nedir?

Bilindiği gibi EFT’nin açılımı, Elektronik Fon Transferi olarak geçmektedir. Kısaca, herhangi bir bankada bulunan paranızı, başka bankada hesabı olan bir başka kişiye göndermek istediğinizde EFT yapmış oluyorsunuz. Ayrıca EFT’lerde işlem ücretleri ve limitleri de farklı olabilmektedir. Hatta bankaların mesai saatleri dışında yapılan EFT işlemleri, izleyen iş gününün mesai başlangıç saatinde yerine getirilmektedir. Bu noktada dikkat etmeniz gereken bir konu da her bankanın kendine has EFT işlem limiti belirlemesidir. Bittabi bu ücretler kullanıcıların istekleri doğrultusunda esnetilebilmektedir. Peki, bankalar arası para transferi işlemi doğrultusunda en fazla ne kadar EFT yapabilirim? Makalemizin devam bölümlerinde bu konu hakkında reel bilgileri sizlere ulaştıracağız.

Günlük EFT Gönderim Limiti Nedir?

Dünya bankacılık sistemi içerisinde farklı bankalar arasında para transferi işlemine denilen EFT’de, bankalar birtakım kurallar belirlemiştir. Bu kuralların başında da muhtemel yoğunlukların önüne geçilebilmesi için birtakım limitler tespit edilmiştir. Her bankanın EFT işlem limitleri farklı olabildiği gibi her müşteriye özgü de farklı limitler tanımlanabilmektedir. Çünkü bireysel müşteriler daha seyret EFT işlemi yaparken, ticârî işletme sahibi müşteriler sıklıkla ve büyük ölçekte EFT işlemi yapabilmektedir.

EFT sistemi içerisinde bir diğer önemli husus da EFT işlem ücretleri konusudur. Çünkü kimi bankalar havale ve EFT işlemlerinden ücret almaktayken, bu komisyon ücreti tutarı transferin büyüklüğüne göre de değişebilmektedir. Ancak EFT ücreti almayan bankalar da bulunmaktadır. Artık günlük EFT gönderme limiti konusunda tafsilatlı bilgi aktarmaya geçebiliriz.

Önerilen Yazı
Havale ve EFT Ücreti Almayan Bankalar

Bütün Bankaların Günlük EFT Gönderme Limiti

Türkiye Bankalar Birliği‘ne (TBB) bağlı bankalar, kendilerince sebeplere dayanarak EFT’leri birtakım tutarlar ile kısıtlamışlardır. Bu nispetle bir gün içerisinde söz konusu tutarlar dışında başka bankaya para transferi yapmanız engellenmiştir. EFT gönderme limitleri her banka için değişiklik göstermektedir.

Banka İsmi EFT Limit Tutarı
VakıfBank EFT İşlem Limiti 200 bin lira
HSBC EFT Gönderme Limiti 50 bin lira
Kuveyttürk EFT Gönderme Limiti 15 bin lira
TEB Günlük EFT Limiti 100 bin lira
Enpara Günlük EFT İşlem Limiti 100 bin lira
AktifBank EFT İşlem Limiti 200 bin lira
OdeaBank EFT Limiti 200 bin lira
QNB Finansbank EFT İşlem Limiti 200 bin lira
ING Bank EFT Gönderme Limiti 100 bin lira
Akbank Günlük EFT Gönderme Limiti 150 bin lira
DenizBank EFT Gönderme Limiti 100 bin lira
T.C. Ziraat Bankası EFT Gönderme Limiti 100 bin lira
Garanti Bankası EFT Gönderim Limiti 250 bin lira
Yapı Kredi EFT Gönderim Limiti 300 bin lira
T.C. İş Bankası EFT Gönderim Limiti 200 bin lira
HalkBank EFT İşlem Limiti 150 bin lira

Bankaların Günlük EFT Gönderim Limiti

Yukarıda yer alan tablo içerisinde bankaların günlük EFT gönderme limit tutarları yer almaktadır. Bu limitler her zaman için sizin ihtiyacınızı karşılayamayabilir. İşte bu durumda da bankanıza başvuru yaparak EFT gönderim limiti yükseltme talebinden bulunmalısınız. Böylece günlük EFT limiti nasıl yükseltilir sorusuna da cevap bulmuş olursunuz.

Yorum Yap

Yorum Yap