1. Ana Sayfa
 2. Kredi Puanı
 3. Sürekli Kredi Başvurusu Yapmak

Sürekli Kredi Başvurusu Yapmak

Sürekli Kredi Başvurusu Yapmak

Her bireyin, hayatı boyunca muhakkak paraya ihtiyaç duyduğu en az bir dönem bulunmaktadır. Söz konusu dönemlerde nakit ihtiyacımızı gidermek için çevremizden para bulamazsak, mecburen bankalara yöneliyor ve bankalar aracılığıyla kredi kullanmaya çalışıyoruz. Fakat kredi çekebilmek de, o kadar kolay bir yol olarak görünmüyor. Zira kredi başvurusu sonuçları genellikle olumsuz olarak gelmektedir. Bu durumda sürekli kredi başvurusu yapmak negatiflik oluşturmaktadır. Haberimizde, bu konuyu inceleyeceğiz.

Makale İçeriği

Sürekli Kredi Başvurusu Yapmak

Kredi başvurunuzun değerlendirilmesinde en temel ölçüt, hiç şüphesiz kredi notunuzdur. Kredi notunuzu bilmiyorsanız bu yazımızı okuyarak kredi notu öğrenme işlemi gerçekleştirebilirsiniz. Kredi notu, bankaların dikkate aldıkları bir husustur. Bundan dolayı ödemelerinizi zamanında yapmalı ve bankalara karşı sadık olmalısınız. Aksi takdirde kredi puanınız düşüşe geçer ve sizin bankacılık ürünlerini (kredi, kredi kartı vb.) kullanmanızda sorun olarak karşınıza çıkabilir. Kredi notunuzu düşüren etkenlerden biri de sürekli kredi başvurusu yapmaktır. Dolayısıyla kredi başvurusu kredi notunu etkiler.

Çok Sayıda Kredi Başvurusu Kredi Notunu Düşürür

Acil nakit ihtiyaçlarınızda herhangi bir kanaldan (internet, SMS, şube ve ATM gibi) kredi başvurusu yapmış ve red cevabı aldıysanız art arda başvuru yapmayı denemeyin. Çünkü bu şekilde kredi notunuzu düşürürsünüz. Bu nispetle Findeks Kredi Notu’nda Kredi Kullanım Yoğunluğu’nun kredi notuna etkisi %10 olarak belirlenmiş durumda. Dolayısıyla muhakkak bu kıstası değerlendirerek hareket edin. Eğer kredi notunuz düşerse, bankalardan kredi ya da kredi kartı almanız zorlaşacaktır.

Sürekli SMS kredi başvurusu yapmak da bankacılık işlemlerinizi olumsuz olarak etkileyen faktörlerdendir. Kredi notunuz düşük ve bankalardan kredi de çekemiyorsanız, alternatif yollardan kredi notunuzu yükseltmeyi hedefleyebilirsiniz. Bu durumda da birkaç tüyo ve bilgi için sitemizdeki diğer makaleleri okumalısınız.

Kredi notu neden düşer adlı haberimizde, kredi puanını etkileyen diğer durumlara da değindik. Bu yazımızı da inceleyerek diğer kriterleri ele almanız gerektiğini unutmayın. Sürekli bankaya kredi başvurusu yapmak yerine, en az bir aylık periyotlar ile başvurunuzu yinelemeniz mantıklı olacaktır. Ancak kredi puanınız düşükse, kredi başvurunuzu yine ertelemelisiniz. Bu noktada da kredi notunuzu bilerek başvuru yapmanız önemli bir ayrıntıdır.

Yorum Yap

Yorum Yap

Yorumlar (2)

 1. Avatar

  Benim icram var nasıl kredi çekim bunu yolu nedir kredi servis de 3 aydır 68 tl ödüyorum bana diyorki 2 adet aktif kredin var diyor borcunu kapat sonra bana yardımcı olurmusun teşekürler

  • Bank Kredisi

   Merhaba,

   Yazdıklarınızdan anladığımız kadarıyla icraya düşerek hem kara listeye girmişsiniz hem de aktif kredi borcunuzdan ötürü kredi limitinizi aşmışsınız. Ancak gelir belgelerinizi beyan ederek banka müşteri temsilcisi ile doğrudan görüşerek kredi alma şansınız bulunuyor. Kredi kullanırken yüksek faizli bankalardan uzak durmanızı tavsiye ederiz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir