İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. Kredi Puanı
  3. Mesaj İle Kredi Notu Öğrenme

Mesaj İle Kredi Notu Öğrenme

Mesaj İle Kredi Notu Öğrenme
3

Bir Tıkla Kredi Notunuzu Öğrenin

İlerleyen teknoloji ve dijitalleşme ile birlikte hayatımıza yeni kavramlar girmeye devam ediyor. Tabi ki teknoloji de bizim ihtiyaçlarımıza göre şekilleniyor. Bugün artık bankalara kredi borcu olmayan kimseyle karşılaşmıyoruz. Durum böyle olunca da bankalar artık kredi vermek için birtakım kriterler getirdi. Kredi çekmeye devam edebilmemiz için kredi notu önemli bir faktör haline geldi. Ancak kredi notu öğrenme işlemleri nasıl yapılır, birçok kullanıcı bunu bilmemektedir.

Findex

Findex kendisini finans sektörünün seni nasıl gördüğünün bir aynası olarak ifade etmiştir. Not değeri 1 ile 1900 arasında değişmektedir. 1 notu en riskli, 1900 notu ise en az riskli müşterileri göstermektedir. Gelen notunuza göre finans sektörünün sizi nasıl değerlendireceğini görerek planlamalarınızı bu doğrultuda daha gerçekçi bir şekilde yapmanız hedeflenmektedir.

Operatörler ve Findex

Sürekli dijitalleşen ve globalleşen dünyamızda her şeyin çok hızlı ve kolay olmasını istiyoruz. Mesaj ile kredi notu öğrenme de bu yüzden çok pratik ve hızlı bir yol. Birçok operatör kredi Kayıt Bürosu ile iş birliği yapıp kredi notunu SMS üzerinden ulaşılabilir kılıyor.

Kredi Notu Öğrenme İçin Ne Yapılmalı

Daha öncesinde kredi notu öğrenme hizmeti için Findex.com ‘a girerek üye olmak gerekiyordu. Bu esnada büyük bir titizlikle üyelik bilgilerini eksiksiz bir şekilde tamamlamak gerekliydi. Fakat operatörler bu hizmeti başka bir boyuta taşıyarak çok daha kolay bir hale getirdi. Artık bir sürü bilgiye ihtiyaç kalmadan sadece Türkiye Cumhuriyeti Kimlik numaranız ve doğum tarihinizle bu hizmetten faydalanabileceksiniz. Bu hizmetten ortalama 8 – 9 TL civarında yararlanma imkânına sahip olacaksınız.

Daha önce de belirtildiği gibi hem zaman açısından hem de kullanım kolaylığı açısından birçok kişi tarafından tercih edilmiş ve bu yüzden bu hizmeti uygulayan operatör sayısında da artış görülmüştür. Aynı zamanda da güvenli bir yöntemdir. Başka bir faydası ise kredi başvurusu yapıp ret cevabı alırsanız bu kredi notunuzu düşürecektir. Kredi notunuzun boş yere düşmemesi için başvuru yapmadan önce bu hizmetten faydalanarak notunuzu bilerek gitmeniz sizin için avantajlı olacaktır. Böylece en azından kredi notunuzu düşürmemiş olursunuz.

Yorum Yap

Yorum Yap

Yorumlar (1)

  1. Avatar

    Findeks bu işi ücretsiz yapsa ne güzel olurdu. Arkadaş herşeyden bir para kazanma peşinde millet. Artık verip parayı üye olacağız çaresi yok. Bari puanımız düzgün bir seviyede çıksada verdiğimiz üyelik parası boşuna gitmese 🙂

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir