İlginizi Çekebilir
 1. Ana Sayfa
 2. Bankalar
 3. POS Cihazı Nasıl Alınır?
Trendlerdeki Yazı

POS Cihazı Nasıl Alınır?

Müşterilerinizden kredi kartı ve banka kartı ile ödeme alabilmek için POS cihazına ihtiyacınız bulunmaktadır. Bu haberimizde POS cihazını nasıl alabileceğinizi belirttik.

POS Cihazı Nasıl Alınır?
2

Ticaret savaşlarının başlamak üzere olduğu günümüzde, satış performansı oldukça önemli bir konudur. Bu noktada perakende ya da toptan satışlar için de ödeme yöntemleri çeşitlendirilerek müşterilerin tercih unsuru olmaya çalışır. Alternatif ödeme yöntemlerinden biri de hiç şüphesiz kredi kartı ile ödeme yapmaktır. Ancak bu noktada, mağazaların pos cihazına ihtiyaçları bulunmaktadır. Genellikle de işletme sâhipleri pos cihazı nasıl alınır sorularını sormakta ve en uygun komisyon oranını sunan banka ile çalışmak istemektelerdir.

POS Cihazı Nedir?

Kredi kartı ya da banka kartı ile ödeme yapmak isteyen müşterilerin ödemelerini alabilmek için elektronik bir cihaza ihtiyaç duyulmaktadır. Bu cihaza İngilizce satış noktası kavramının kısaltması olan POS ismi verilmiştir. Ayrıca alternatif olarak POS terminali ve POS makinesi olarak da bu kavram ifâde edilebilmektedir. Esnaflar da müşteri kaçırmamak adına POS cihazlarını kullanarak ödeme alternatifi geliştirmek istemektedirler. Bankaların sağladığı cihazlar farklı özelliklere sâhip olup, temelde aynı mantık üzerine işlem yaparlar.

POS İçin Gerekli Evraklar

Şahıs şirketi de ticârî ortaklı firmalar da POS cihazı almak için bankalara başvuru yapabilirler. Ancak bankalara başvuru yapmak için birtakım evrak ve belgeler istenmektedir. Dolayısıyla bu evrakların hazırlanması, başvuru işleminin hızlı bir şekilde yürütülmesi için elzemdir.

Şahıs Şirketleri İçin İhtiyaç Duyulan Evraklar

 1. Noterden alınmış imza sirküleri
 2. Ticaret odalarına ya da meslek kuruluşlarına kayıtlı ise bu kayıt belgeleri
 3. Vergi Dairesi’nden alınmış vergi levhâsı
 4. Şahıs şirketi sâhibinin nüfus cüzdânı aslı ve fotokopisi

Ticârî Ortaklıktaki Firmalar İçin İhtiyaç Duyulan Evraklar

 1. Noterden alınmış imza sirküleri
 2. Ticaret odalarına ya da meslek kuruluşlarına kayıtlı ise bu kayıt belgeleri
 3. Vergi Dairesi’nden alınmış vergi levhâsı
 4. Şirkete ortaklıkları bulunan herkesin ayrı ayrı nüfus cüzdânlarının aslı ve fotokopileri
 5. Firmanın kuruluşuna dair Ticaret Sicil Gazetesi

Nasıl Başvurulur?

Haberimizde belirttiğimiz evrakları eksiksiz bir şekilde hazırladıktan sonra bankalara başvuru yapmanız gerekiyor. Söz konusu başvuru işlemler, en kolay ve rahat bir şekilde banka şubeleri aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca buradaki önemli bir başka konu da bankaların sizden talep edecekleri komisyon oranlarıdır. Dolayısıyla komisyon oranlarının çok ciddî bir şekilde araştırılması ve ileride kâr dengenizi korumak adına iyi tahlil edilmesi gerekmektedir.

Bankalar, başvurunuzu incelemeye aldıktan sonra size en kısa sürede dönüş yapmaktadırlar. Eğer başvurunuz olumlu sonuçlanırsa, en geç iki ilâ üç gün içerisinde pos cihazınızın kurulumu tamamlanarak ödeme almaya başlayabilirsiniz. Eğer başvurunuz olumsuz sonuçlandıysa da, bankaların gerekçe olarak gösterdikleri red cevabını iyi tetkik etmeli ve başvurunuzu söz konusu eksiklikleri gidererek tekrar yapmalısınız.

facebook volgers kopen

Yorum Yap

Yorum Yap

Yorumlar (1)

 1. Avatar
  6 sene önce

  biz şirkette pos cihazı kullanmak için çok araştırma yaptık. bu şirketin daha önceden hangi banka ile çalıştığı konusunda çok önemli. ona göre başvurularda bulunun.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir