İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. Bankalar
  3. Fitch Ratings, Brexit Süreci ile İlgili Beklentisini Değiştirdi

Fitch Ratings, Brexit Süreci ile İlgili Beklentisini Değiştirdi

Fitch’in, 2021 yılı Ocak ayından itibaren tarafların Dünya Ticaret örgütü esaslarına göre ticaret yapmasını beklediği bildirildi.

Fitch Ratings, Brexit Süreci ile İlgili Beklentisini Değiştirdi

Uluslararası kredi derecelendirme kuruluşu Fitch Ratings, İngiltere ve Avrupa Birliği (AB) arasında önümüzdeki yılın Ocak ayından itibaren ticaretin Dünya Ticaret Örgütü (DTÖ) esaslarına göre yapılmasını bekliyor.

Fitch tarafından yapılan yazılı açıklamada, İngiltere ve AB arasında devam eden serbest ticaret anlaşması müzakerelerinde beklenen mesafenin kaydedilememesinden ötürü Fitch Ratings’in, Brexit süreci ile ilgili beklentisini değiştirdiği, 2021 yılı Ocak ayından itibaren tarafların DTÖ esaslarına göre ticaret yapmaları beklendiği ifade edildi.

Fitch Ratings Başekonomisti olarak görev yapan Brian Coulton, konu ile ilgili değerlendirmesinde, “Serbest ticaret anlaşması görüşmelerinde çok sınırlı bir mesafe katedildi ve önümüzdeki zaman daralıyor. Taraflar arasındaki ticaretin ocak ayından itibaren DTÖ esaslarına göre yapılabileceğini düşünüyoruz.” ifadelerini kullandı.

Fitch Ratings’in, AA- kredi notu ve negatif görünüme sahip İngiltere’nin kredi notu ve görünümünü 25 Eylül tarihinde değerlendirmesi öngörülüyor.

Yorum Yap

Yorum Yap