1. Ana Sayfa
  2. Kredi Kartları
  3. Kredi Kartı İle Elektrik Faturası Ödeme
Trendlerdeki Yazı

Kredi Kartı İle Elektrik Faturası Ödeme

Elektrik faturalarınızı kredi kartıyla taksitlendirerek ödeme yapabilirsiniz. Bunun için ne gerekiyorsa yazımızda anlattık.

Kredi Kartı İle Elektrik Faturası Ödeme
1

Türkiye’de yaşamak, ekonomik olarak oldukça zor. Bunun zorluğu, yaşamın her alanında kendini göstermektedir. Ev faturaları ise en büyük örnek olarak karşımıza çıkmaktadır. Haksız ve fahiş ücretler ile tâhsil edilen faturaların başında da, hiç şüphesiz elektrik faturası gelmektedir. Yüksek gelen elektrik faturası ödeme işlemleri de her zaman nakit olarak yapılamıyor. Bundan dolayı kredi kartı ile elektrik faturası ödeme işlemi önem kazanıyor. Zira nakit para harcamak yerine kredi kartı ile elektrik faturasını taksitlendirme işlemi de yapılabilmektedir. Tüm bunlar, kredi kartının önemini de artırmaktadır.

Makale İçeriği

Kredi Kartı İle Elektrik Faturası Ödeme

Nakit para harcamak istemeden elektrik faturasını ödemenin yollarını arıyorsanız size birkaç yöntem sunacağız. Bu yöntemlerin başında kredi kartınız ile banka şubelerinden yapacağınız ödemeler gelmektedir. Kredi kartınızın ait olduğu bankanın herhangi bir şubesine elektrik faturanız ile giderek kredi kartıyla ödeme yapmak istediğinizi beyan etmelisiniz. Bu şekilde kredi kartınızla elektrik faturası ödeyebilirsiniz. İkinci bir yöntem de telefon bankacılığıdır. Çünkü kredi kartınızın ait olduğu bankanın müşteri hizmetlerini arayarak fatura ödemenizi kolayca gerçekleştirebilirsiniz.

Kredi kartıyla elektrik faturası ödeme yöntemlerimizin en pratikleri arasında ATM yani bankamatikten ödeme gelmektedir. Yine, bankanıza ait ATM’ye giderek Ödemeler menüsü altında elektrik faturanızı ödeyebilirsiniz. Elektrik faturasını ATM’den öderken yanınızda faturanın bulunması gerekmektedir. Zira ATM sizden, sözleşme hesap numarası ya da başkaca bir bilgi isteyebilir.

Elektrik faturasını kredi kartıyla ödemenin en kolay iki yolu ise internet aracılığıyladır. Buna göre ya bankanızın internet bankacılığı üzerinden kredi kartınızla elektrik ödemesi yapabiliyorsunuz. Ama en garanti ve komisyonsuz ödeme yapmak için, elektrik dağıtım firmasına ait internet sayfasının online işlemler menüsünden kredi kartınızla ödeme yapmanızdır. Biz, bu seçeneği tercih etmenizi öneriyoruz.

Elektrik Faturası Taksitlendirme

Elektrik faturasını kredi kartınızla öderken bankalar genellikle taksit imkânı vermezler. Ancak tek çekim olarak ödeme yaptıktan sonra bankanızın internet bankacılığındaki kredi kartı menüsünden işlemi taksitlendir yapabilirsiniz.

Sanal Kart Kullanın

İnternet üzerinden kredi kartınızla başkaca bir ödeme yapmanız durumunda olduğu gibi, elektrik faturası öderken de muhakkak sanal kredi kartı kullanın. Çünkü sanal kredi kartları, asıl kredi kartınızın güvenliğinden şüphe duymanızın da önüne geçecektir. Böylece güvenle alışveriş ya da ödeme yapabilirsiniz. Kredi kartıyla fatura ödeme işlemlerinizde de güvenlik için muhakkak sanal kart kullanmalısınız.

Yorum Yap

Yorum Yap

Yorumlar (1)

  1. Avatar

    bende elektrik faturasını kredi kartıyla ödeyenlerdenim. hatta ve hatta günü geçince mecburen taksitli ödeme yaptırıyor sistem bu da işime bile geliyor 🙂

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir