İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. Bankalar
  3. Kuveyt Türk Korona İle Mücadele İçin Bağış Yaptı
Trendlerdeki Yazı

Kuveyt Türk Korona İle Mücadele İçin Bağış Yaptı

Kuveyt Türk korona ile mücadele için Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın açıkladığı yardım kampanyasına tam 20 milyon lira yardım yaptıklarını açıkladı.

Kuveyt Türk Korona İle Mücadele İçin Bağış Yaptı

Geçtiğimiz günlerde Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından açıklanan Millî Dayanışma Kampanyası‘na destekler gelmeye devam ediyor. Buna göre Kuveyt Türk korona virüsü ile mücadele için başlatılan bu kampanyaya 20 milyon Türk lirası destek verdiklerini açıkladı. Bankanın üst kuruluşu Kuveyt Türk Finans Grubu tarafından yapılan basın açıklamasında, finans kuruluşunun değerleriyle büyüdüğünü ifade etti. Banka, daha öncesinde de farklı sosyal sorumluluk projelerine geliştirmiş ve bununla birlikte yardım kampanyaları yürütmüştü.

Kuveyt Türk Korona Mücadelesine 20 Milyon TL Yardım Yaptı

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından yürütülen kampanya kapsamında 20 milyon liralık destek sağlayan Kuveyt Türk Bankası, bu yardımıyla birlikte kampanya sloganını da hatırlatarak Biz Bize Yeteriz Türkiyem dedi. Bilindiği gibi Çin’in Wuhan kentinde başlayarak İran, İtalya, İspanya, İngiltere, ABD gibi dünyanın hemen her ülkesine yayılan yeni tip koranavirüs (Kovid-19) mücadelesine karşı Türkiye, geçtiğimiz gün bir yardım kampanyası başlatmıştı. Söz konusu yardım kampanyasını duyuran Erdoğan, halktan kampanyaya destek olunmasını istemiştir.

Halkın bir kısmı ise bu yardım kampanyasını eleştirerek, diğer dünya devletlerinin halklarına yardım yaptığını, Türkiye’nin ise halktan para topladığı yorumunu yaptı. Öte yandan İç İşleri Bakanlığı da başta Cumhuriyet Halk Partisi’nin (CHP) yönettiği şehirler tarafından yapılan bağış kampanyasının uygun olmadığını belirtti. Bunun üzerine belediyelerin Vakıfbank hesaplarına “para yatırılamaz blokesi” konuldu. Açıkça ilgili kanunlara aykırı olan bu tutum başta CHP olmak üzere her kesimden şiddetli tepki aldı.

Biz Bize Yeteriz Türkiyem

Koranavirüs ile mücadele edilen bu dönemde Kuveyt Türk başta olmak üzere açılan başlatılan yardım kampanyalarına destek veren her kurum ve kuruluş çok önemlidir. Fakat kanaatimizce bu yardımların bilhassa, geçmişte vergi borçları silinen firmalar tarafından da yapılması gerekmektedir. Zira kamuoyunun vicdanı ancak bu şekilde rahatlayabilir. Buna ek olarak dünyada en fazla kamu ihalesi alan firmaların ilk 10’undan birkaç tane bizim ülkemizde bulunmaktadır. Bu firmalar, eleştiriye çok açık bir şekilde kamu ihalesi alarak kamuoyu vicdanını derinden yaralamış ve şirketlerin sahipleri de menfî davranışları ile yine Türkiye’deki bu acı tablonun daha da yükselen bir çığlık hâline gelmesine sebebiyet vermiştir.

Kuveyt Türk’ün Koranavirüs ile ilgili hazırladığı destek paketinin ayrıntıları için tıklayın.

Yorum Yap

Yorum Yap

Yorumlar (1)

  1. Avatar

    o kadar para kazanıyorlar yapsınlar tabii ki.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir