İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. Düğün Kredisi
  3. Düğün Kredisi Nasıl Çekilir

Düğün Kredisi Nasıl Çekilir

Düğün Kredisi Nasıl Çekilir
8

Çoğumuzun hayatımızdaki en önemli olayı olan düğünler, hem maddî hem de mânevî olarak bizi son derecede yıpratmaktadır. Bu sürecin en az hasarla atlatılması için de eşlerin birbirlerine destek olmaları gerekmektedir. Ancak bâzen maddî yetersizlikler nedeniyle düğün tam anlamıyla gönlünüzce olmuyor. Bu konuda ise kredi desteği iyi bir alternatif olarak düşünülebilir. Düğün kredisi nasıl çekilir derdi bir yana, bireyler hangi bankaların en uygun vâde ve faiz koşullarını sundukları hakkında da detaylı mâlumat sâhibi değiller.

Makale İçeriği

Düğün Kredisi Nedir

Bu kredi türüne aynı zamanda evlilik kredisi de denilmektedir. Bireylerin, evlilik aşamalarındaki maddî zorlukları atlatabilmeleri için bankalar aracılığıyla kullandıkları bu kredi, kimi bankalar tarafından faiz oranları mâkul düzeyde tutularak kullanıma sunulmuştur. Aynı zamanda çeyiz hesabı kapsamında Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı’nın da desteğiyle on bin liraya kadar faizsiz kredi avantajı bulunmaktadır. Bu konuya, ileride daha başkaca bir makalemizde değineceğiz.

Düğün Kredisi Nasıl Alınır

Herhangi bir krediye ne şekilde başvuruyorsanız, evlilik ya da düğün kredisine de o yollarda başvuru yapabilirsiniz. Genel itibarıyla bir ihtiyaç kredisi türü olan düğün kredisi için direkt şubeden başvuru yapacaksanız maaş bordronuzu götürmeyi unutmayın. Bunun yanı sıra eğer bir kira gelirine sâhipseniz ilgili taşınmaza ait sözleşmeyi de bankaya sunabilirsiniz. Eğer emekliyseniz de emekli maaş cüzdânınızı sunabilirsiniz.

Ancak gelişen teknoloji aracılığıyla şubeye gitmeden de düğün kredisi başvurusu yapabilir ve ânında paranızı hesabınıza yatırtabilirsiniz. Bunun için size verebileceğimiz en güncel örnek Yapı Kredi Bankası’nın uygulamasıdır. Bu banka, size kırk sekiz aya değin vâdelerde evlilik kredisi sunmaktadır. Yapı Kredi Evlilik Kredisi‘ne başvuruyu, Yapı Kredi’nin Evlilik Kredisi sayfasına ulaşarak yapabilirsiniz. Başvuru sonucunuz çok kısa sürede SMS ile size iletilerek, eğer banka müşterisiyseniz olumlu sonuç olması dâhilinde paranız hesabınıza hemen yatırılır.

Düğün kredisi nasıl çekilir düşüncesine, yukarıda anlattığımız çözüm yollarını kullanarak zihninizden atabilirsiniz. Kredi çekerken ödeme yapacağınız günü ve taksitlerinizin miktarını doğru ayarlamanız, herhangi müessif bir durumlar karşılaşmamanız adına oldukça önemlidir. Bu, aynı zamanda FİNDEKS kredi notunuzun da güncel olarak iyileşmesini sağlayacaktır.

Yorum Yap

Yorum Yap

Yorumlar (1)

  1. Avatar

    Yakında kimse düğün yapmazsa şaşırmam bu zamanda en iyisi direk nikah en iyisi hem masrafsız hem kısa süreli fazla gürültü yaygara olmadan hayata başlamak lazım. Tabi düğünü tercih edecek kişiler için bankaların düğün kredisi hizmeti değerlendirilebilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir