İlginizi Çekebilir
 1. Ana Sayfa
 2. Düğün Kredisi
 3. Düğün Kredisi Veren Bankalar

Düğün Kredisi Veren Bankalar

Düğün Kredisi Veren Bankalar
1

Düğün kredisi evlenmek isteyen kişilerin finans gücü yetersiz kaldığı zamanlarda bankalar tarafından verilen borç paraya denir. Evlenmek isteyen kişilerin yeni ev kurma, düğün gibi birçok masrafları vardır. Bu noktada ailenin de maddi konuda yetersiz kalması kişilerde düğün kredisi ihtiyacı hissettirmiştir. Yazımızda, düğün kredisi veren bankalar konusunda araştırma yapacağız.

Düğün Kredisi Nedir?

Bankalardan, evlilik için alınmak istenen kredilere düğün kredisi denir.

Düğün Kredisi Nasıl Alınır?

Düğün kredisi almak isteyen kişiler bankalara giderek şahsen başvuru yapmak zorundadırlar. Şahsen başvuru esnasında bir takım evraklar doldururlar. Bu evraklarda kişinin ikametgah adresi, telefon numarası, gelir durumu gibi bankanın ihtiyaç duyduğu bilgiler yer almaktadır. Kişi başvuru formunu doldurduktan sonra banka tarafından başvuru formu incelemeye alınır. İnceleme süresi iş yoğunluğuna göre kısa zamanda da sonuçlanabilir.

Düğün Kredisi Alırken Dikkat Edilen Konular

Düğün kredisi almak isteyen kişiler bankalara şahsen başvuru yaptıktan sonra bankalar tarafından incelenen konulardan birisi kişinin kredi notudur. Bankaların bu noktada baktıkları durum krediyi alacak kişinin kredi notunun yüksek olmasıdır. Krediyi alacak kişinin kredi notu düşük çıkarsa krediyi alması zor olacaktır. Kredi alacak kişi daha önceden aldığı kredileri veya kredi kartı borçlarını son ödeme tarihine kadar ödemiş ise kredi notu yüksek çıkacaktır. Bankaların dikkat ettiği başka bir noktada krediyi alacak kişinin gelir durumudur. Burada kredi alacak kişinin aylık sabit bir ücreti olması krediyi almasını kolaylaştıracaktır. Krediyi alacak kişi emekli veya bir işte çalışıyor olabilir. Bunu resmi belgelerle kanıtlamak zorundadır.

Düğün Kredisi Geri Ödeme Tutarı Nasıl Hesaplanır?

Düğün kredisi ödeme tutarı hesaplanırken dikkat edilen nokta kredi miktarı ve kredinin ödenecek vade süresidir. Bu iki nokta ile düğün kredisinin geri ödeme tutarı hesaplanır.

Düğün Kredisi Veren Bankalar

Düğün kredisini birçok banka vermektedir. Bunlardan bazıları TEB, Garanti Bankası, HALKBANK, YAPI KREDİ gibi bankalardır. Bu bankalar düğün kredisi haricinde ihtiyaç kredisi de vermektedir.

Çiftlerin en mutlu günleri olan evlilikleri için kimi zaman maddi yetersizlikler söz konusu olabiliyor. Bu maddi sıkıntıyı atlatmak için de, düğün ya da diğer adıyla evlilik kredileri iyi bir alternatif olarak karşımıza çıkıyor. Bu noktada tüm bankaların güncel faiz oranlarını araştırarak evlilik kredisi kullanabilirsiniz.

Yorum Yap

Yorum Yap

Yorumlar (5)

 1. Avatar
  6 sene önce

  Düğün yapmak durumunda olan tüm gençlerin en büyük ihtiyacı düğün kredisi. Hiç şüphesiz borçsuz nasıl bir şeye sahip olunamıyorsa, evlenilemiyor da… Düğün yapacak tüm arkadaşlara Allah’tan ödeme kolaylığı diliyorum.

 2. Avatar
  6 sene önce

  ben de evleneceğim hangi banka kredi verecek bilmiyorum artık, araştırmalara devam ediyoruz. ama en güzeli evlenmeden önce çeyiz hesabı açtırarak ona birikim yapmak. herkese bunu tavsiye ediyorum.

 3. Avatar

  bankaların düğün için ayırdıkları ayrı bir kota yoktur. hepsi sizin kendi findeks puanınıza göre kredi verip vermeyeceğini belirler.

 4. Avatar
  5 sene önce

  evlenmeyin arkadaşlar. tünelin sonu çok kötü bir yere çıkıyor. 😀 o yüzden bir hata yapmaya kalkmayın lütfen. para pulunu yemişim yoksa.

 5. Avatar
  5 sene önce

  birçok banka veriyor ama özellikle düğün kredisi için vermezler. kredi sicil notunuz puanınız iyiyse hepsi köpek gibi verir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir