İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. Bank Kredisi
  3. Türkiye Sigorta Sektörde Yol Açıcı Bir Rol Oynayacak

Türkiye Sigorta Sektörde Yol Açıcı Bir Rol Oynayacak

Türkiye Sigorta Birliği Başkanı Atilla Benli, firmanın 36 bölgede 2 bin 600 çalışan ve 7 bin 500 dağıtım kanalı ile lider bir sigorta şirketi olduğunu belirtti.

Türkiye Sigorta Sektörde Yol Açıcı Bir Rol Oynayacak
1

Türkiye Sigorta ve Türkiye Hayat Emeklilik Yönetim Kurulu Başkanı olarak görev yapan Atilla Benli, yapmış olduğu açıklamada, Türkiye Sigorta’nın, 36 bölgede 2 bin 600 çalışan ve 7 bin 500 dağıtım kanalı ile lider bir sigorta şirketi olduğunu belirtti.

Türkiye Sigorta Başkanı Benli konu ile ilgili yapmış olduğu açıklamada, daha önce teminat bulunmayan, riskli ve girilmemiş alanlarda yol açıcı, öncü bir rol oynayacaklarını, şu anki mevcut kadrolarını 2023 yılına kadar 5-6 bin seviyesine çıkarmayı hedeflediklerini söyledi.

Benli, Türkiye Sigorta’nın yapıcı rekabeti çok artıracağını vurgulayarak, belirli konularda farklı firmaların üstünlüğü olduğunu, Türkiye Sigorta olarak tüm branşlarda liderliği hedeflediklerini, bunu da sürdürülebilir liderlik olarak stratejilerine koyduklarını ifade etti.

Daha önce faaliyet gösterilmeyen ya da çok gönüllü olarak girilmeyen branşlarda da faaliyet göstereceği için rekabeti yapıcı anlamda yükseltecek bir gelişme olduğunu ifade eden Benli, sektör içerisinden gelen tepkilerden bu durumun şu anda bile olumlu yansıdığını gördüklerini, bunun vatandaşa ve ülkenin teminat gerektiren risklerine, sanayisinden bireysel ihtiyaçlara kadar faydasının olacağını da sözlerine ekledi.

Yorum Yap

Yorum Yap