İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. Altın
  3. Gram Altın Güne Düşüşle Başladı

Gram Altın Güne Düşüşle Başladı

Güne düşüş ile başlayan altının gram fiyatı, şu dakikalarda 467,7 liradan işlem görüyor.

Gram Altın Güne Düşüşle Başladı

Geçtiğimiz gün, altının ons fiyatı ve dolar kurunda yaşanan artışa paralel olarak değer kazanan gram altın, günü önceki kapanışın yüzde 0,9 oranında üzerinde 468,8 liradan tamamladı.

Gram altın, yeni güne düşüş ile başlamasından sonra saat 11:15 itibarıyla geçtiğimiz günkü kapanış seviyesine kıyasla yüzde 0,2 oranında düşüş ile 467,7 liradan işlem görüyor. Aynı zamanda çeyrek altın 768 lira, Cumhuriyet altını ise 3 bin 136 liradan satılıyor.

Altının ons fiyatı, geçtiğimiz gün 1,950 dolar seviyelerini test etmesinden sonra şu dakikalar itibarıyla  dünkü kapanış seviyesinin yüzde 0,1 oranında altında 1,944 dolar civarında bulunuyor.

Konu ile ilgili açıklama yapan analistler, altın fiyatlarının bol likidite ortamı, düşük faiz ve makro belirsizlik ile yükseliş isteğini koruduğunu, pozitif verilerle güçlü doların ise söz konusu yükselişini sınırladığını kaydetti.

Kısa vadede koronavirüs salgını için çalışmaları devam eden aşıya ilişkin haber akışının altın fiyatlarına yön veren temel faktör olacağını vurgulayan analistler, teknik açıdan altının ons fiyatında 1,920 doların destek, 1,950 dolar seviyesinin direnç konumunda olduğunu belirtti.

Yorum Yap

Yorum Yap