1. Ana Sayfa
  2. Bank Kredisi
  3. ByteDance, TikTok Uygulamasının Tam Satışından Kaçabilmek İçin ABD Hükümeti ile Görüşüyor

ByteDance, TikTok Uygulamasının Tam Satışından Kaçabilmek İçin ABD Hükümeti ile Görüşüyor

Yakın kaynaklardan alınan bilgiye göre, TikTok ve ABD hükümetinin tam satış durumundan kaçındıkları ve alternatif yollar aradığı bildirildi.

ByteDance, TikTok Uygulamasının Tam Satışından Kaçabilmek İçin ABD Hükümeti ile Görüşüyor

Alınan bilgiye göre, TikTok’un sahibi olan ByteDance LTD.’nin Amerika Birleşik Devletleri (ABD) hükümeti ile popüler video paylaşım uygulamasının tamamının satışının önüne geçebilecek olası durumlar sebebiyle görüşmeler gerçekleştirdiği belirtildi.

Kaynakların açıklamasına göre, söz konusu tarzda bir seçenek Çin hükümetinin Microsoft Corp. Gibi teknoloji devine gerçekleşecek satışın daha zor olduğuna yönelik adım atmasından beri ön plana çıkıyor.

Çin tarafı ABD Başkanı olarak görev yapan Donald Trump’ın TikTok uygulamasının ABD operasyonlarının satışının gerçekleşmesi veya operasyonların durdurulması çerçevesinde çizdiği hızlı bir zaman çizelgesinin de karşısında duruyor.

Konu ile ilgili açıklama yapan kaynaklar, diğer seçeneklerin henüz masada durduğunu, sürecin hali hazırda devam ettiğini ve satışın hala olasılık dahilinde olduğunu, tam satış gerçekleşmese bile TikTok uygulamasında bazı yapısal düzenlemeler yapılması gerektireceğini belirttiler. Söz konusu yapısal değişikliklerin, TikTok’un ABD’li bir teknoloji partneri edinerek veri güvenliğini garanti etmesi olabileceği bildirildi.

Yorum Yap

Yorum Yap