İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. Bank Kredisi
  3. Uber, Londra’da Faaliyetine Devam Edebilecek

Uber, Londra’da Faaliyetine Devam Edebilecek

Sürüş hizmet sağlayıcısı olan Uber’in hisseleri New York’ta, Londra mahkemesinin 18 aylık çalışma lisansı verilmesine hükmedilmesiyle birlikte yükselişe geçti.

Uber, Londra’da Faaliyetine Devam Edebilecek

İngiltere’nin bir mahkemenin Uber’in ülke içerisinde faaliyetine devam edebilmesi için kurallara uygun olduğuna hükmetmesinden sonra, firma Londra’da 18 aylık bir çalışma lisansı ile ödüllendirildi.

Baş yargıç yardımcısı olarak görev yapan Tan Ikram pazartesi günü verdiği hükümde, “Önceki hatalarına rağmen, şirketin şu an Londra’da çalışma lisansına sahip olmak için kurallara uygun olduğunu düşünüyorum” ifadelerini kullandı.

Verilen söz konusu iznin süresi, Uber’in ve düzenleyici kuruluş Londra Ulaştırma’nın beyanlarının ardından kararlaştırıldı. 2018 yılında firma lisansını ilk defa kaybettiği zaman, mahkeme tarafından 15 aylık bir lisans verilmişti.

Ikram vermiş olduğu hükümde, Uber’in mükemmel bir sicile sahip olmadığını ama gelişme gösterdiğini söyledi. Uber’in kurallara uygun olup olmadığının test edilmesi için mükemmelliğin gerekmediğini de sözlerine ekledi.

Uber hisselerinin New York’ta piyasalar açılmadan önceki işlemlerde Amerika Birleşik Devletleri (ABD) saatiyle 5:28’de yüzde 7,7 oranında yükseldi.

Yorum Yap

Yorum Yap