1. Ana Sayfa
  2. Bank Kredisi
  3. 83 Bin Anneye Toplam 36,7 Milyon Doğum Yardımı

83 Bin Anneye Toplam 36,7 Milyon Doğum Yardımı

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk, yarın itibariye 83 bin annenin hesabına 36,7 milyon lira doğum yardımı ödemesi yapılacağını duyurdu.

83 Bin Anneye Toplam 36,7 Milyon Doğum Yardımı

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı olarak görev yapan Zehra Zümrüt Selçuk, 36,7 milyon lirayı bulan eylül ayı doğum yardımlarının, önümüzdeki günden itibaren 83 bin annenin hesabına yatırılacağını açıkladı.

Bakan Selçuk, yapmış olduğu yazılı açıklamada, doğum yardımlarının herhangi bir gelir kıstasına bakılmaksızın yeni doğum yapan bütün anneleri kapsadığını ifade etti.

Doğum yardımı için başvuruda bulunan tüm annelere, birinci bebeği için 300, ikinci bebeği için 400, üçüncü ve sonraki bebekler için ise 600 lira ödeme yapılacağını ifade eden Selçuk, eylül ayı ile ilgili doğum yardımı uygulaması kapsamında, önümüzdeki günden itibaren 83 bin annenin hesabına toplamda 36,7 milyon lira ödeme yapılacağını vurguladı.

Bakan Selçuk, uygulamanın başladığı günden itibaren 4,7 milyon anneye toplam 2,5 milyar lira doğum yardımı yaptıklarını kaydetti.

Doğum yardımlarının kapsamını, 2019 yılında başlatılan Çoklu Doğum Yardım Programı ile genişlettiklerini, ikiz ve üçüz bebeği olan ihtiyaç sahibi ailelere 2 yıl boyunca çocuk başına aylık 150 lira destek sağladıklarını vurgulayan Selçuk, “Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın dile getirdiği gibi ülkemizin ekonomik kalkınmasının önemli unsurlarından biri de dinamik nüfus yapısı. Aile, toplumun yapı taşı ve aile yapısının korunması da kritik bir öneme sahip. Bakanlık olarak annelerimize verdiğimiz doğum desteklerini genişleterek sürdürüyoruz.” açıklamasında bulundu.

Yorum Yap

Yorum Yap