İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. Bank Kredisi
  3. Doğanay Şalgam Satış Onayı Aldı

Doğanay Şalgam Satış Onayı Aldı

Rekabet Kurumu aralarında Türkiye’nin en büyük şalgam üreticisi olan Doğanay Gıda’nın da yer aldığı birleşme ve devir alma işlemlerini onayladı.

Doğanay Şalgam Satış Onayı Aldı

Türkiye’nin en büyük şalgam suyu üreticisi olan Doğanay Gıda’nın Lüksemburg merkezli Purple Beverages S.A.R.L. tarafından devir alınması ile ilgili işleme Rekabet Kurumu tarafından onay geldi.

Rekabet Kurumu, bazı birleşme ve devir alma işlemlerine izin verilmesi yönünde karar aldı.

Rekabet Kurumu’nun resmi internet sitesinde yer alan duyuruya göre, kurul; Nippon Steel Corporation’ın tek kontrolünde olan Nippon Steel Stainless Trading Corporation ile Nippon Steel Trading Corporation, Sumitomo Corporation ve Nippon Steel Stainless Steel Corporation’ın ortak kontrolünde bulunan NS-Stainless Corporation’ın birleşmesine izin verdi.

Petgaz A.Ş.’nin tek kontrolünün BDY Group Yatırım A.Ş. tarafından devir alınması işlemi uygun bulundu. Rus enerji şirketlerinden Oteko Group’un Türkiye operasyonlarını takip eden Petgaz’ın tüplü LPG ve otogaz işleri 2016 yılında İpragaz’a devir edilmişti. Alınan bu onayın sonrasında Oteko’nun Türkiye faaliyetleri ise sona ermiş oldu. BDY Group ise bu satın alma işlemi ile birlikte Türkiye’nin en büyük depolama kapasiteli LPG terminalinin sahibi olmuş oldu.

BP P.L.C’nin kimyasal iş kolunun, INEOS Styrolution Financing Limited ve INEOS 256GB Limited aracılığı ile INEOS Limited tarafından devir alınması işlemine onay verildi.

Alacer Gold Corp. İle SSR Mining Inc.’in birleşmesine dair işlem de onaylandı.

Yorum Yap

Yorum Yap