1. Ana Sayfa
  2. Bayram Kredisi
  3. Türkiye İş Bankası Geleneksel Bayram Kredisi 2018
Trendlerdeki Yazı

Türkiye İş Bankası Geleneksel Bayram Kredisi 2018

Türkiye İş Bankası'nın her sene bayram öncesinde duyurduğu "Geleneksel Bayram Kredisi" avantajlı faiz oranları ile bu sene içerisinde de mümkün hâle geldi.

Türkiye İş Bankası Geleneksel Bayram Kredisi 2018
1

Bilindiği gibi her sene içerisinde iki adet dinî bayramımız bulunmaktadır. Ramazan ayından sonra kutlanan Ramazan Bayramı ve ondan da sonra kutlanan Kurban Bayramı olmak üzere, Müslümanların toplumsal hayat içerisinde sosyalleşmesi daha da genişler. Ancak bu sosyalleşme için de elbette maddî olanaklarınızın yeterli ve elverişli olması gerekmektedir. İşte, bu durum da bilhassa emekliler için her zaman mümkün olamamaktadır. Dolayısıyla banka kredileri, emekliler için en önemli alternatif konumundadır. Türkiye İş Bankası geleneksel bayram kredisi 2018 ise en eski ve köklü bankalardan birinin sunduğu avantajlarla dolu.

Türkiye İş Bankası Geleneksel Bayram Kredisi 2018

İş Bankası’ndan bayram kredisi çekmek isteyenler için 48 aya kadar vade yani taksit seçeneği bulunmaktadır. Bu durumda dilediğiniz takdirde eşit dilediğini takdirde de esnek bir ödeme planı yapılandırabilirsiniz. Öte yandan banka, artık klasikleşmiş ve gelenekselleşmiş olan bayram kredisini, 2018 senesi için de avantajlı fırsatlar ile tekrar öne sürmüştür. Bu durumda İş Bankası geleneksel bayram kredisi kampanya şartları ile koşulları hakkında da malumat sahibi olmanız çok önemlidir. Biz, mezkûr yazımızda hepsini size doğru bir şekilde aktarmaya çalışacağız.

İş Bankası Geleneksel Bayram Kredisi Başvurusu

Bayram Kredisi BaşvurusuBilindiği gibi İş Bankası, Türkiye’nin en büyük ve eski bankalarından biridir. Dolayısıyla sadece Türkiye’de, bankanın 1300’den çok şubesi bulunmaktadır. En fazla ATM yani bankamatiğe de sahip olan İş Bankası, bu anlamda T.C. Ziraat Bankası’nı da sollamıştır. Peki, kredi başvurusunu İş Bankası’na nasıl yapacağız?

En doğru başvuru yöntemi, her zaman bankanın şubesine gitmek olarak değerlendirilmektedir. Ancak artık teknolojinin gelişmesiyle birlikte bu tür durumlar da eskiyen yöntemler olarak karşımıza çıkmaktadır. Şubeye gitmeden de, saniyeler içerisinde İş Bankası’ndan bayram kredisi başvurusu yapmak mümkündür.

SMS Bayram Kredisi Başvurusu

Cep telefonunuz aracılığıyla bayram kredisi alabileceğinizi biliyor muydunuz? Bunun için en kolay yöntem SMS yani kısa mesaj servisi aracılığıyla bankaya başvurunuzu yapmaktadır. Bu durumda, kredi başvurusu için ne şekilde başvuru yapacağınızı şöyle özetleyebiliriz:

NAKİT yazıp, bir boşluk bırakarak T.C. Kimlik Numaranızı yazıyor ve yine bir boşluk bırakarak istediğiniz Kredi Tutarını ekleyip bir boşluk daha bırakarak Aylık Gelirinizi belirtiyorsunuz. Sonra da bu mesajı 4402 numaralı SMS hattına gönderiyorsunuz.

Örnek: NAKİT 98765432109 5000 2000

Yukarıdaki örnekte, 98 ile başlayıp 09 ile biten T.C. Kimlik Numaramız ile 5 bin liralık kredi başvurusu yaptık. Aylık kazancımızı ise 2 bin lira olarak belirttik.

Diğer Başvuru Kanalları

SMS dışında da İş Bankası’ndan bayram kredisi başvurusu yapabilirsiniz. Bu konuda en sık kullanılan yöntemleri sizler için şu şekilde sıralayabiliriz:
  • 0850 724 0 724 numaralı Türkiye İş Bankası Telefon Bankacılığı
  • İş Bankası ATM’leri
  • İş Bankası İnternet Şubesi
  • İşTablet
  • İşCep
Başvurduğunuz bayram kredisi sonucu olumlu olarak gerçekleşirse, mobil internet bankacılığınızın Krediler kısmından belirtilen sözleşmeleri okuyup onaylamanız gerekmektedir. Böylece Kredim Hazır seçeneği ile paranızı hesabınıza çekmiş olursunuz.

Bayram Kredisi Faiz Oranları

Türkiye İş Bankası’ndan bayram kredisi çekmek isteyenler için faiz oranları değişiklik göstermektedir. Bu kapsamda faizler; %1,43 ilâ %1,76 arasında değişmektedir. Ancak bu faizlerin, FİNDEKS kredi notunuzla ilgili olarak değişikliğe uğraması da mümkündür.

Örnek 1; 5 bin liralık kredi çektiğiniz takdirde, %1,69 faizle 12 ay boyunca aylık 474 TL taksit ödeyip, toplam geri ödeme tutarınızın 5.683 TL olduğunu söyleyebiliriz.

Örnek 2; 10 bin liralık kredi çektiğiniz takdirde, %1,66 faizle 24 ay boyunca aylık 528 TL taksit ödeyip, toplam geri ödeme tutarınızın 12.678 TL olduğunu söyleyebiliriz.

Örnek 3; 25 bin liralık kredi çektiğiniz takdirde, %1,63 faizle 36 ay boyunca aylık 974 TL taksit ödeyip, toplam geri ödeme tutarınızın 35.060 TL olduğunu söyleyebiliriz.

Örnek 4; 50 bin liralık kredi çektiğiniz takdirde, %1,54 faizle 48 ay boyunca aylık 1.580 TL taksit ödeyip, toplam geri ödeme tutarınızın 75.844 TL olduğunu söyleyebiliriz.

Yorum Yap

Yorum Yap