1. Ana Sayfa
  2. Bank Kredisi
  3. Turkcell Hisse Devrinde Son Aşamaya Gelindi

Turkcell Hisse Devrinde Son Aşamaya Gelindi

Türkiye Varlık Fonu tarafından yapılan açıklamaya göre, Turkcell’in hisse devri için son aşamaya gelindi.

Turkcell Hisse Devrinde Son Aşamaya Gelindi

Turkcell yayınladığı açıklama ile, Olağan Genel Kurul Toplantısı’nın 21 Ekim 2020 tarihinde Turkcell Genel Müdürlüğü’nde gerçekleştirileceğini duyurmuştu.

Genel Kurul’da hissedarlardan olan toplantı gündeminin yanı sıra TVF, Telia Company, LetterOne, Çukurova Holding ve Ziraat Bankası arasında imzalanmış olan işlem sözleşmeleri kapsamında yapılması planlanan şirket ana sözleşme değişikliklerini de oylamaları talep edilecek.

Hisse devir işleminin, Turkcell’in Olağan Genel Kurul Toplantısı’nda Şirket Ana Sözleşme değişikliklerinin onaylanması şartının tamamlanmasından sonra gerçekleşmesi bekleniyor.

Bahsi geçen hisse devrinin gerçekleşmesi, hissedarlar arasında geçmişten beri devam eden hukuki davaların sona erdirilmesi, azınlık hissedar haklarının güçlendirilmesi, kurumsal yönetim prensiplerinin geliştirilmesi, Turkcell’in mevcut temettü politikasının desteklenmesi ve temettü öngörülebilirliğinin sağlanması hususunda büyük bir fırsat olarak görülüyor.

Yapılan açıklamada görüşlerine yer verilen TVF Genel Müdürü ve Yönetim Kurulu üyesi olarak görev yapan Zafer Sönmez, “Süreç planladığı şekilde ilerliyor. İlgili düzenleyici kurumlardan gerekli tüm izinlerin alınmasından dolayı mutluyuz. Turkcell hissedarlarını istikrarlı bir değer yaratma paydasında buluşturacak ve Turkcell’in en iyi kurumsal yönetim standartlarına ulaşmasını sağlayacak bir dönemin başındayız. Bu satın alma ile birlikte geçmişte hissedarlar arasında yaşanmış tüm uyuşmazlıklar son bulurken Turkcell’de tüm paydaşların yararına olan daha basit ve şeffaf bir yapı sağlanıyor. Yeni dönemde Turkcell’de yüksek katma değer sağlayacağımıza inanıyoruz.” ifadelerini kullandı.

Yorum Yap

Yorum Yap