İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. Konut Kredisi
  3. Peşinatsız Ev Kredisi Veren Bankalar

Peşinatsız Ev Kredisi Veren Bankalar

İlk zamanlarda peşinatsız ev kredisi veren bankalar bulmak çok zordu en fazla 2 banka peşinatsız ev kredisi verirdi.

Peşinatsız Ev Kredisi Veren Bankalar
1

İlk zamanlarda peşinatsız ev kredisi veren bankalar bulmak çok zordu en fazla 2 banka peşinatsız ev kredisi verirdi. Fakat gün geçtikçe bankalar arttı bankalar arttıkça kredi çeşitleri ve sayısı da günden güne katlandı ve şuan onlarca banka peşinatsız ev kredisi vermekte bu bankalardan birkaçını söyleyecek olursak sıralama şu şekildedir: DenizBank, Türkiye İş Bankası, Garanti Bankası, Akbank, Yapı Kredi, ING Bank ve Finans Bank’tır. Fazla kredi ve fazla vade veren bankaların ilk üç sıralaması ise: Garanti 100.000 TL kredi 120 ay vade  %1.12 faiz, Yapı Kredi 100.000 TL kredi 120 ay vade %1.12 faiz ve son olarak DenizBank 100.000 TL kredi 120 ay vade %1.14 faiz şeklindedir.

Makale İçeriği

Peşinatsız Ev Kredisi Nasıl Alınır?

Peşinatsız ev kredisi almak istediğiniz bankanın internet şubesinden peşinatsız ev kredisi başvurusu yapılabilir veya en yakın banka şubesinden de yapılabilir. Başvuru yapılabilmesi için kredi almak isteyen kişiden belirli belgeler almaktadırlar. Bu belgeler tamamen banka güvencesi altındadır ve banka tarafından gizlenmektedir. Bu belgelerden örnek vermek istersek birkaçı şunlardır: T.C kimlik kartı fotokopisi, gelir varsa gelir belgesi ve bankanın verdiği ek belgeler. Bu belgelerden başka kredi almayı etkileyen çok önemli bir unsur var oda kredi notudur. Kredi notu ödediğiniz kredi geçmişindeki aksaklıklar ve düzenli ödemeden oluşur. Kredi notu yüksek olan kişi bu krediyi çok rahatlıkla alabilir.

Bu devirde ev sahibi olmak elbette hiç kolay değil. Bundan dolayı sürekli ev almak için kafa yorabilirsiniz. Ancak ne kadar üsteleseniz de, Türkiye’de iktidarın ortaya koyduğu çalışmalar neticesinde her şey ateş pahasına çıkmış durumda. Peki, bu durumda ne şekilde ev satın alınabilir? Üzerinde durmamız gereken husus, ödeyemeyeceğiniz kredinin altına imza atmamanızdır. Sonrası, bankaların kapitalist düzenine mahkûm olmak zorunda kalırsınız. Dolayısıyla, yorganınızı ayağınıza göre uzatmalısınız.

Konut Kredisi Avantajları

Ev kredisi almak için, hükümet, erken seçim öncesinde yeni bir uygulama başlattı. Oy için olduğu çok belli olan bu uygulama doğrultusunda kimi bankalar, ev kredisi faiz oranlarını %1’in altına kadar indirdi. Ancak ekonominin bu zor durumu karşısında, ev kredisi almak için de birçok kez düşünmek gerekiyor.

Yorum Yap

Yorum Yap