İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. Sanal Kart
  3. Papara Nedir, Nasıl Kullanılır, Avantajları Nelerdir?

Papara Nedir, Nasıl Kullanılır, Avantajları Nelerdir?

Papara kart

Günlük hayatımızda para alışverişinin hızlı akabilmesi için genellikle bankaları kullanırız. Ancak bankalardan bazılarının komisyon kesmesi, farklı bankalar olması durumunda EFT saatinin geçmesi gibi birçok problemle karşılaşılabilmektedir. Teknoloji çağında olmamız, bu tip sorunların ortadan kalkmasını sağlıyor. Papara, EFT saati olmaksızın, dilediğiniz bankadan kolaylıkla para transferi yapmayı sağlayan bir mobil uygulamadır.

İnternetten alışveriş yapanların alışverişlerini güven içinde yapmasını kolaylaştıran papara, mobil uygulama üzerinden hizmet vermektedir. Banka kurallarında normal şartlarda 7/24 EFT yapabilmek için sadece aynı bankaların olması durumunda izin verilir. Ancak papara böyle değildir. Her banka ile anlaşması bulunan online cüzdan, 24 saat aktif bir şekilde para transferi yapmayı sağlamaktadır. Bu da kullanıcılar açısından son derece etkili ve faydalı bir uygulama olmasını sağlıyor.

Neden Papara?

Papara nedir nasıl kullanılır

Daha önceleri ülkemizde de faaliyette olan online cüzdan PayPal, bazı nedenlerden dolayı Türkiye’de kullanıma kapandı. Bu da özellikle yurtdışından para transfer etmek isteyenlerin işini zorlaştırdı. Çünkü yurtdışından para transferi yapmak hem maliyetli bir iştir hem de zamanlama açısından çokça zaman kaybettirir. Paypal uygulamasının ülkemizde devre dışı bırakılmasından sonra yasal olarak kurulan Papara, hem daha kolay kullanım özelliklerine sahip hem de daha erken sürede paranın hesaba geçmesini sağlıyor. Bu da kullanıcılar açısından olumlu bir deneyim yakalamalarını etkiliyor.

Papara online cüzdana benzer bir şekilde ortaya çıkan bir diğer uygulana İninal Karttı. Ancak bu kart da beklentileri tam olarak karşılayamadı. Papara, komisyon ücreti ve üyelik ücreti almadan kullanılabilen bir uygulama olduğu için ve transfer edilen paranın maksimum 10 dakika içerisinde hesaba aktarılmasını sağladığı için daha güvenilir bir hizmet olarak ülkemizde çok sayıda kullanıcı tarafından tercih edilmeye başlandı.

Papara’nın Özellikleri ve Avantajları Nelerdir?

Birçok yönden kullanıcısına avantaj sağlayan Papara, en çok da bankaların kurallarını yıkması ile öne çıkan bir sistem olarak hayatımıza girdi. Kullanıcısına birçok yönden avantaj sağlayan Papara özellikleri ve avantajları şu şekilde sıralanabilir.

1- 7/24 Para Transferi

Bildiğiniz gibi bankalarda 7/24 para transferi sadece aynı bankalar içerisinde gerçekleştirilebilir. Örneğin acil bir yere para göndermeniz gerektiğinde, işlem yapmanız çok fazlasıyla canınızın sıkılmasına neden olabilir. Ancak Papara, tüm bankalarla anlaşmalı bir online cüzdan olduğu için 7/24 para transferi yapılması mümkün bir uygulamadır.

2- Komisyonsuz İşlemler

Birçok banka ya da para uygulaması, yapılan işlemler başına belli oranda komisyon alır. Alılverişlerde, para transferinde ya da diğer işlemlerde komisyon kesintisinin olması kimsenin işine gelmez. Ancak Papara bu konuda da kullanıcılarına avantaj sağlıyor. Herhangi bir komisyon ücreti ödemeden, para transferi yapabilir, alışverişinizi güven içinde tamamlayabilirsiniz.

3- Hızlı İşlem

Bankacılık işlemlerinde hızlı işlem yapılması her kullanıcının işine gelir. Ancak bankalar belirli kurallar çerçevesinde hizmet verdikleri için günün her saatinde işlem yapmak biraz zor olur. Papara, devrim niteliğinde geliştirdiği özellikleri arasına hızlı işlem olanağını da ekliyor. Günün hangi saatinde olursanız olun, işlemlerinizi hızlı ve güvenilir bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz.

İlginizi Çekebilir: Paycell Kart Nedir?

4- İnternet Alışverişlerinde Güvenilir Ödeme

İnternet alışverişleri son 10 yıl içerisinde ülkemizde artışa geçse de henüz tam bir güvenin oturmadığını kabul etmek gerekir. Özellikle kişisel bilgilerin çalınması ya da kullanılması gibi etkenler, insanların online alışverişlerden uzak durmalarına neden olmaktadır. Tam da bu tip kaygıları olanlar için kolaylık sağlayan Papara, alışveriş yaparken kişisel bilgi vermeye gerek bırakmadan alışverişin güven içinde yapılmasını sağlamaktadır. Yani internet alışverişlerinde güvenli ödeme olarak Papara kullanabilirsiniz.

5- ATM’den Para Çekme

Diğer online cüzdanların en büyük eksikliklerinden biri ATM’den para çekilememesiydi. Bu da can sıkıcı durumlardan biriydi. Çünkü mobil cihazınızın yanında olmaması durumunda paranızı çekmeniz çok zordu. Ancak Papara, bu konuya da çözüm getirerek kart veriyor. Kart alan kullanıcılar, ATM kullanarak hesaplarından para çekebiliyorlar.

6- Cep Telefonu Numarası İle Para Çekme

İnsanın gün içerisinde başına gelmeyecek hiçbir şey yoktur. Özellikle de nakitsiz kalma durumu, çoğu insanın başına gelebilir. Cüzdanınızı evde unutmanız durumunda yolda kalsanız bile paranızı çekemezsiniz. Ancak Papara ile cep telefonu numarasına para göndererek ATM’den para çekebilirsiniz. Yani 7/24 güven içinde ihtiyacınızı kolaylıkla karşılayabilirsiniz.

7- Kullanım Kolaylığı

Daha önce Paypal kullananlar bilirler. Sitenin ara yüzünün İngilizce olması ve bundan da ötesinde çok karışık olması, işlem yaparken bir hayli ter dökmeye neden oluyordu. Papara, kullanıcılarına bu konuda da farklı bir deneyim sunuyor. Kolay kullanılır ara yüze sahip olan Papara, mobil uygulaması ile kolaylıkla işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz.

8- Kripto Para Alımı

Kripto paralarla ilgilenenlerin en çok yakındıkları konulardan biri de kredi kartı ile kripto para alırken ödedikleri yüksek komisyon ücretleridir. Papara, bu konuda da en iyi çözümleri sunuyor. Global alanda hizmet veren Binance ve büyük kripto para borsaları ile anlaşmalı olan Papara, sadece yüzde 5 komisyon ile para yatırma kolaylığı sağlıyor.

Papara Nasıl Üye Olunur?

Papara üyelik işlemi için linke tıklayarak sayfaya giriş yapın. Daha sonra sağ üst köşede yer alan “Hesap Oluştur” sekmesine tıklayın. Facebook ya da Google profilinizle kaydolabileceğiniz gibi cep telefonu ya da mail adresinizle de üyelik oluşturabilirsiniz.

Üyelik işlemini tamamladıktan sonra hesabınızın güvenliği için cep telefonu ve mail onayı yapmanız gerekir. Bu konuda uygulama sizi yönlendirecektir. Hesap açtığınızda, uygulamada kart isteyip istemediğiniz size sorulacaktır eğer istiyorsanız seçeneği işaretleyerek kart alabilir ve fiziki olarak da papara kullanmaya başlayabilirsiniz.

Papara Hesabına Para Nasıl Yatırılır?

Papara, sunduğu özellik ve avantajları ile kullanıcılarına farklı bir deneyim sunuyor. Papara hesabınıza para atma konusunda da farklı seçenekleri kullanabilirsiniz. HAVALE, EFT ve ATM’den para yatırma gibi seçeneklerden istediğinizi kullanarak kolaylıkla hesabınıza para transfer edebilirsiniz.

Papara Hesapları Arasında Para Transferi Nasıl Yapılır?

Papara kullanıcıları arasında para transferi de yapılabilir. Hesabınızı oluşturduğunuzda size verilen özel Papara kodunu başka bir Papara kullanıcısına vererek para transferi yapabilir ya da aynı şekilde siz de kendi hesabınızdan başka bir Papara kullanıcısına papara kodu ile para transferi yapabilirsiniz.

Papara Hesabından Nasıl Para Çekilir?

Farklı bir deneyim sunarak kalitesini kanıtlamayı başaran papara online cüzdan uygulamasından para çekme işlemi de yapabilirsiniz. Yukarıda belirttiğimiz gibi kartınız varsa ATM’den para çekebileceğiniz gibi 7/24 hesabınıza giriş yaparak çalıştığınız bankanıza da para transferi yapabilirsiniz. Uygulamayı açtığınızda karşınıza çıkan ekranda Çekme ve Yatırma seçeneklerinden “Çekme” sekmesine tıklayın, daha sonra IBAN numaranızı girerek çekim işlemini gerçekleştirin.

Papara Müşteri Hizmetleri Numarası

Kullanım avantajları ve sunduğu özellikleriyle bir hayli cazip hale getirilen Papara’nın en büyük sıkıntısı henüz iyileştirilmemiş müşteri hizmetleridir. Bu konuda da yakın bir dönemde yenilikler yapacaklarına inanıyoruz. Papara Müşteri hizmetlerine ulaşmak için +90 850 340 0 340 numaralı telefonu arayabilirsiniz.

Yorum Yap

Yorum Yap