İlginizi Çekebilir
 1. Ana Sayfa
 2. Kredi Kartları
 3. Kredi Kartını İnternet Alışverişine Kapama

Kredi Kartını İnternet Alışverişine Kapama

Kredi Kartını İnternet Alışverişine Kapama
4

Günümüz teknolojisinin en büyük nimetlerinden biri olarak kabul gören kredi kartı kullanımının artmasıyla birlikte, hayatın daha kolay yaşanılabilir hale gelmesi ister istemez bazı istemsiz sorunların da baş göstermesine sebebiyet vermeye başladı. Bu nedenle kredi kartını internet alışverişine kapatma gibi düşünceler ortaya çıkmaktadır.

Makale İçeriği

Modern Teknoloji

Bunlardan bir tanesi kuşkusuz olarak modern teknolojiyi, art niyetli olarak kullanan kişi veya kişiler hayatımızı kabusu çevirmekte hiç gecikmediler. Bu duruma karşı çıkan kuruluşlar tabi ki önlemlerini en üst düzeye çıkarmaya başladılar. Gerek yaptıkları akıllı telefon tablet uygulamaları gerekse kredi kartının okunmasına sağlayan POS cihazlarında. Müşteriye en az zarar verecek şekilde programlandılar.

Günümüz teknolojisinin en büyük artılarından biri de artık internet üzerinden alışveriş yapabilme imkânıdır. Yerinizden kalkmadan ayağımıza kadar gelen günlük ihtiyaçlarınızdan tutunda kilometrelerce uzaktaki yakınlarınızın özel günlerinde yüzünde ufak bir tebessüm yaratma imkanını sağladı.

İnternet Üzerinden Alışveriş

Bu kolaylıklar tüm yaşantımıza ne kadar pozitif bir yön verse de, elbette ki güvenilirliği bulunmayan internet sitelerinden alışveriş yapmak bir kabus yaşatabilir. Bir siteden alışveriş yaparken en önemli kıstaslar arasında firma ile ilgi bilgilerin araştırılması gerekmektedir. Müşteri yorumları gibi bilgiler bizlere yol gösterirler. Elbette ki bize bir garantörlük sağlayamazlar. Fakat hiç bilinmeyen bir yer yerine tanıdık bildik bir yerle çalışmak kendinizi güvende hissetmenizi sağlar. Bu bağlamda da kredi kartınızın bağlı olduğu finans sektörü de size yerinizden kalkmadan hizmet eden alışveriş sektörü de bir sonra ki müşteri için referansını elde etmiş olur.

Kredi Kartını İnternet Alışverişine Kapama

Alışveriş yaptığınız internet sitesi hiç bir art niyet gözetmeksizin size işlem yapmanızda olanak vermiş olabilir, fakat bilgisayarınız da akıllı telefon veya cihazlarında istemsizce bulunan virüs programları sizin bilgilerinizi bu programları yaratan kişi veya kurumlara çoktan sızdırmış olabilir. Siz farkında bile olmadan yaptığınız alışveriş sonrası bunun kabusunuz olarak kalmasını sağlayabilirsiniz. Bu durum tabi ki karşı taraf içinde geçerli. Güvenli alışveriş yapmanızı sağlayan altyapılarda bu tür istemsiz bir programın varlığı olabilir.

Güvenliğiniz için tek dikkat etmeniz gereken finans sektörünüz tarafından sağlanan sanal kredi kartı kullanımını yaygınlaştırmanız ya da finans sektörleri tarafından kolayca programlanabilen uygulamalar online bankacılık işlemleri ile kullanmadığınız anlarda kredi kartlarınızın sürekli internet kullanımına kapalı olduğunuzdan emin olmaktan geçmektedir.

Günümüz modern teknolojisi sayesinde telefonunuza kuracağınız çalıştığınız finans sektörüne ait uygulamalar ile bu işlemi yapmanız bir dakika kadar sürmektedir. Böylece kredi kartını alışverişine kapama işlemlerini de başarıyla gerçekleştirebilirsiniz.

Yorum Yap

Yorum Yap

Yorumlar (3)

 1. Avatar

  Bence çok önemli. Sanal kredi kartına alış veriş yapacağınız tutarı ekleyerek alış veriş yapın. Sanal kart açamıyorsanız. Kredi kartınızı işlemden sonra internet alışverişine kapatabilirsiniz internet bankacılığı aracılığı ile.

 2. Avatar
  6 sene önce

  Ben de kapattıminternet alışverişine kredi kartını. Güvenlik için sart

 3. Avatar

  kredi kartımı internet alış verişine kapamayı bende düşünüyorum. yakın zamanda bilinmeyen yerden harcamalar çekildiğini fark ettim. faydalı yazınız için teşekkürler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir