1. Ana Sayfa
 2. Taşıt Kredisi
 3. Garanti BBVA Motosiklet Kredisi Başvuru

Garanti BBVA Motosiklet Kredisi Başvuru

Garanti BBVA motosiklet kredisi

Motosiklet kullanıcıları, her geçen gün artmaya devam ederken ekonomik sıkıntılar yüzünden hayalindeki motosikleti alamayanlara Garanti BBVA motosiklet kredisi veriyor. Uygun ödeme koşulları ile alabileceğiniz kredi hakkında ayrıntılı bilgileri sizlerle bu yazımızda paylaşacağız.

“Bir yaşam biçimi” olarak da değerlendirilen motosiklet tutkunluğu, özellikle genç nesillerde daha fazla görülür. Birbirinden farklı motosiklet modelleri, her birinin kendine göre özel özellikleri derken hayal dünyasına hitap eden birçok motosiklet modeli söylenebilir. Ancak motosiklet satın almak da en az otomobil kadar zordur. Dışarıdan ucuz gibi görünse de hayal ettiğiniz gibi bir motosiklet için nereden bakarsanız 50 bin TL para ödemeniz gerekir. Bu da elbette zorlayıcı bir etken olur. Buna karşı bankaların getirdiği motosiklet kredisinin olması elbette işin kolaylaştırıcı boyutu olarak kendini gösteriyor. Garanti BBVA motosiklet kredisi de bu seçeneklerden biridir. Hayalini kurduğunuz motosikleti daha uygun ödeme koşulları ile satın almak için Garanti bankası motosiklet kredisi başvurusu yapabilirsiniz.

motosiklet kredisi

Garanti BBVA Motosiklet Kredisi Şartları

Motosiklet kredisi almak için tabi ki bankanın sunduğu bazı şartları yerine getirmeniz gerekiyor. Çünkü banka her model ve markaya kredi vermiyor. Bankanın resmi internet sitesinde yer alan bilgilere göre Garanti BBVA motosiklet kredisi için aşağıdaki koşulların oluşması gerekmektedir.

 • Motosiklet kredisi, 125 cc ve üzeri motor hacmine sahip bazı model ve markalara verilir.
 • Satın almayı düşündüğünüz motor için kredi başvurusu yapmak için kasko yaptırmanız şart değildir.
 • Motosiklet kredisi için herhangi bir teminat ödenmez, satın alınan motosiklet rehni kredi için yeterlidir. Kredi ödemeniz bittiğinde rehni kaldırabilirsiniz.
 • Motosiklet kredisinin tamamı ödenmedikçe rehinli olduğu için motosikleti satamazasınız.
 • Motosiklet kredisi hem ikinci el motosikletler için hem de 0 km. motosikletlerde kullanılabilmektedir.

Garanti BBVA Motosiklet Kredisi Başvuru Nasıl Yapılır?

Online hizmetlerin günümüzde daha fazla yaygınlaşması sayesinde kredi ihtiyaçları için banka şubesine gitme şartı da ortadan kalktı. Garanti bankası motosiklet kredisi başvurusunda bulunmak için 444OTOM, garantibbva.com.tr gibi yaygın başvuru kanallarını kullanabilirsiniz.

İlginizi Çekebilir: Taşıt Kredisi

Motosiklet Kredisi Hakkında Bilinmesi Gerekenler

Bankaların kredi konusunda esnek davranarak ihtiyacı olan kişilere kredi vermesi, elbette güzel bir şeydir. Ancak motosiklet kredisi başvurusu yapmadan önce dikkat etmeniz gereken bazı özel durumlar vardır. Bunlara dikkat ederek başvuru yapmanız, hem ödeme kolaylıklarının oluşması adına hem de kredinizin daha kolay onaylanması adına önemlidir. Peki, Garanti BBVA motosiklet kredisi hakkında bilinmesi gerekenler nelerdir?

 • Motosiklet bedeli 120 Bin TL’ye kadar olan kredilerde müşteriye bedelin %70’i kadar kredi kullandırılır.
 • Motosiklet bedeli 120 Bin TL üzerinde olması durumunda ise banka bedelin yüzde 50’sini karşılamaktadır.
 • 0 km. motosiklet kredisinde 120 bin TL’ye kadar olan krediler için maksimum 36 ay vade, 120.000 TL üzerinde olan krediler için ise maksimum 48 ay vade uygulanmaktadır.
 • El motosiklet kredisi için Garanti BBVA, aracın yaşının maksimum 108 ay olması gerektiğini ön görmüş ve bu aralıktaki motorlar için 36 ay vade ile motosiklet kredisi vermektedir.
 • Garanti BBVA motosiklet kredisi almak için kefil bulundurmanız şart olmasa da bazı gerekli görülen durumlarda banka sizden kefil isteyebilir.

Garanti BBVA Motosiklet Kredisi Anlaşmalı Markaları

Yukarıda da belirttiğimiz gibi motosiklet kredisi, sadece bankanın anlaşmalı olduğu markalara verilmektedir. Peki, Garanti BBVA motosiklet kredisi anlaşmalı markalar Borusan, Toyota, Hyundai, Infiniti, Kia, Mazda, Mitsubishi, Nissan, Ssangyong, Subaru, Suzuki markalarıdır. Bu markalar dışındaki motosikletler için garanti bankası kredi vermemektedir.

 

Yorum Yap

Yorum Yap