1. Ana Sayfa
 2. Taşıt Kredisi
 3. Türkiye İş Bankası Taşıt Kredisi
Trendlerdeki Yazı

Türkiye İş Bankası Taşıt Kredisi

Hayalinizdeki araca kavuşmak için Türkiye İş Bankası tarafından sunulan taşıt kredisini kullanabilirsiniz.

Türkiye İş Bankası Taşıt Kredisi
1

Herkesin hayallerini süsleyen bir arabası muhakkak bulunmaktadır. Bu durumda kimi zaman ihtiyaç, kimi zaman zorunluluk, kimi zaman da lüks ya da bir tercih meselesi olan taşıt alımı gerçekleştirmek gerekmektedir. Ancak Türkiye’de yüksek vergilerden dolayı kolay kolay satın alınamayan araçlar, bankaların sunmuş oldukları taşıt kredileri ile elde edilebiliyor. Bu bankalardan biri de Türkiye’nin en eski bankalarından biri olan İş Bankası’dır. Dolayısıyla size, söz konusu yazımızda Türkiye İş Bankası Taşıt Kredisi hakkında tafsilatlı bilgi vermeye çalışacağız.

Makale İçeriği

Taşıt Kredisi Nedir?

Birey olarak yeni bir araca ihtiyaç duyduğumuz an nakit paramız bulunmuyorsa ilk olarak bankalardan yardım isteriz. Dolayısıyla bankalardan talep edilen krediye de taşıt kredisi adı verilmektedir. Taşıt kredisini şu araçlar için kullanabilirsiniz:

 • Sıfır kilometre yeni araçlar
 • İkinci el araçlar
 • Binek otomobiller
 • Hafif ticârî araçlar

Belirtilen nitelikteki araçları satın alabilmek için Türkiye İş Bankası şubelerine başvuru yapmanız gerekiyor. Ancak ön başvuru için Türkiye İş Bankası Telefon Bankacılığı numarası olan 0850 724 0 724’den de başvuru yapabilirsiniz. Eğer internet bankacılığını kullanıyorsanız mobil ya da internet şubesinden de taşıt kredisi başvurusu yapabiliyorsunuz. İş Bankası’nın sunmuş olduğu Hızlı Kredi özelliği ile taşıt kredisini hemen çıkartabiliyorsunuz.

Taşıt Kredisi İçin Gerekli Evraklar

Taşıt kredisi çekmek istiyorsanız tavsiyemiz kesinlikle Türkiye İş Bankası Şubesi’ne gitmenizdir. Bu durumda banka, genel anlamda sıfır kilometre yeni araçlara kefil talebinde bulunmamaktadır. Fakat şubeler, gerekli gördükleri durumlarda sizden kefil göstermenizi isteyebilmektedir. Bu nispetle başvuru yapacağınız taşıt kredisinde şu belgeler tarafınızdan istenmektedir:

 • Taşıt kredisi için başvuru formunun doldurulması,
 • Sürücü belgesi ile nüfuz cüzdanı ya da T.C. Kimlik Kartı aslı ve de fotokopileri,
 • Gelir belgesi (maaş bordrosu, SGK kayıtları vs.),
 • Sıfır kilometre araçlar için bayilerden aldığınız proforma fatura,
 • İkinci el araçlarda satışı yapan şahsa ait Motorlu Araç Tescil ve Trafik Belgesi

Hayalinizdeki araçları satın almak için banka kredisi en ideal yöntem olarak görülmektedir. Fakat siz, ödeyemeyeceğiniz borcun altına girmemeniz gerektiğini bilmelisiniz. Böylece rahat bir yaşam sürmenizin de kapıları açılmış olur ve borç belası ile uğraşmazsınız.

Önerilen Yazı
Taşıt Kredisi Almak İsteyen Kişilerin Bilmesi Gerekenler

Yorum Yap

Yorum Yap