1. Ana Sayfa
 2. Konut Kredisi
 3. Vakıf Katılım Bankası Konut Kredisi Hesaplama
Trendlerdeki Yazı

Vakıf Katılım Bankası Konut Kredisi Hesaplama

Konut kredisi almak için en uygun dönem başladı. Vakıf Katılım Bankası'nın %0,98 oranıyla başlayan konut kredisi desteğine kolayca başvuru yapabilirsiniz.

Vakıf Katılım Bankası Konut Kredisi Hesaplama
3

Seçime iki ay kala hükümet, her türlü kolaylığı vatandaşa sağlamak için adeta takla atmaya başladı. Buna göre uzun zamandır düşürülmeyen konut kredisi faiz oranları da, bir anda yüzde birin altına indi. Bu samimiyetsiz ortamı çok fazla irdelemeden, vatandaşın işine yarayan kısmı üzerinde durmak istiyoruz. Buna göre uygun faiz oranları sunan Vakıf Katılım Bankası konut kredisi hesaplama işlemleri hakkında detaylı bilgi vermek istiyoruz.

Yazımızın temeline girmeden önce, kâr payı konusuna bir açıklık getirmek istiyoruz. Katılım bankacılığı adı altında İslâmî bankacılık kisvesine bürünüp vatandaşları istismar eden zümre, bu sistemdeki bankaların faiz almadığını (ki faizin haram olduğundan güya korktukları için) ve bankaların faiz yerine kâr payı dağıttıklarını ifade ediyorlar. Bu kısaca şu demektir: eş anlamlı kelimelerin daha yumuşak bir şekilde söylemek ve karşı tarafa bu şekilde iletmek için ellerinden gelen çabanın hepsinin gösterilmesi. Bu bir duygu istismarı da olsa, kâr payının faizden hiçbir farkının olmadığını bildirmemiz gerekiyor. Bu bilince göre hareket etmeniz her zaman için önem arz etmektedir.

Vakıf Katılım Bankası Konut Finansmanı

Kamu bankalarından olan ve ATM’leri ile internet bankacılığı oldukça hantal, müşteri temsilciliği ise çağdışı olan Vakıf Katılım, konut kredisinde faizleri %0,98’e kadar düşürdü. Buna göre konut finansmanı sağlayan bankalar arasında en düşük ve uygun oranlarda kredi veren bankalar arasına girmeyi de başardı. Ev satın almak isteyen ve kiradan kurtulmayı amaçlayan bireyler için iyi bir fırsat olan Vakıf Katılım konut kredisi, satın alacağınız evin %80’ine kadar nakit desteği sağlamaktadır. Ayrıca ödemelerde de 120 (yüz yirmi) ay vade imkânı bulunuyor. Vakıf Katılım’dan konut kredisi kullandığınızda 500 bin liranın altındaki desteklerde ödeyeceğiniz faiz oranı %0,98’ken, 500 bin liranın üzerindeki desteklerde vade sayısına göre ödeyeceğiniz faiz oranı %1,19 ile %1,25 arasında değişiklik gösterecektir.

Vakıf Katılım Bankası konut finansmanı adıyla vatandaşa duyurulan bu kredi türü, birçok açıdan diğer bankalara nazaran daha uygundur.

Vakıf Katılım Konut Finansmanı

Vakıf Katılım Bankası Konut Kredisi Hesaplama

Yüz bin liralık bir konut kredisi kullanımlarında örnek olarak şu şekilde tablo ortaya çıkmaktadır:*

 • 12 ay vadeli kredi senelik maliyet oranı %15,22
 • 24 ay vadeli kredi senelik maliyet oranı %13,89
 • 36 ay vadeli kredi senelik maliyet oranı %13,43
 • 48 ay vadeli kredi senelik maliyet oranı %13,20
 • 60 ay vadeli kredi senelik maliyet oranı %13,06
 • 72 ay vadeli kredi senelik maliyet oranı %12,96
 • 84 ay vadeli kredi senelik maliyet oranı %12,90
 • 96 ay vadeli kredi senelik maliyet oranı %12,85
 • 108 ay vadeli kredi senelik maliyet oranı %12,81
 • 120 ay vadeli kredi senelik maliyet oranı %12,78

*Söz konusu kredi için kredi tahsis ücreti 500 TL olarak belirlenmiştir.

Vakıf Katılım Bankası Konut Kredisi Başvurusu

Konut satın almak istiyor ve gerekli nakit desteği bulamıyorsanız Vakıf Katılım’ın %0,98 oranlı kredisine başvuru yapabilirsiniz. Başvuru yaparken banka şubesi sizden şu belgeleri isteyecektir:

 • Kimlik fotokopisi (ehliyet ya da pasaport da olur).
 • Konut kredisi başvuru formu
 • Gelir durumunu gösterir evrak.
 • Satın alınacak evin tapu fotokopisi.
 • Son iki aydan birine ait su, elektrik ya da telefon faturasının fotokopisi.
 • Kimi durumlarda da kefil ya da başkaca belgeler istenebilmektedir.
Yorum Yap

Yorum Yap

Yorumlar (6)

 1. Avatar
  4 sene önce

  Konut kredisi, konut finansmanı, ev kredisi, faiz oranı, kâr payı… Hepsi aynı bunların. Allah bankalara muhtaç ettirmesin kimseyi. Ben kaç yıl önce aldığım evin borcunu yeni bitirdim.

 2. Avatar

  hiçbir zaman vakıf’tan kredi çekmeyin. çok kötü ve hantal bir banka

 3. Avatar

  türkiye’nin en kötü bankalarından biri vakıfbank’tı, şimdi bi de katılımını mı çıkarmışlar onun

 4. Avatar

  vakıfbankla sakın çalışmayın. hadi çalışıyorsunuz diyelim sakın kredi çekmeyin. hadi kredi çektiniz diyelim sakın konut kredisi çekmeyin.

 5. Avatar

  tarihin en kazıkçı ve kötü bankasıdır vakıfbank ne yazık ki. bir de devlet kurumu olacaklar.

 6. Avatar

  bu katılım bankalarının hepsi niyeyse bana yeşil sermayeymiş gibi geliyor ama tabi devlet bankası olduğu için çok da mutluyuz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir