1. Ana Sayfa
  2. Bank Kredisi
  3. Pekcan, Destek Verilen Esnaf Sayısının 1,1 Milyonu Aştığını Söyledi

Pekcan, Destek Verilen Esnaf Sayısının 1,1 Milyonu Aştığını Söyledi

Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan, "Kredi kefalet kooperatiflerimiz kanalıyla sağlanan kredi 67 milyar liraya, bu sene 9 ayda da 35 milyar liraya ulaştı. Destek verdiğimiz esnaf sayımız da 1.1 milyonu aştı" açıklamasında bulundu.

Pekcan, Destek Verilen Esnaf Sayısının 1,1 Milyonu Aştığını Söyledi
  1. Türkiye Kooperatifler Fuarı Açılış Töreni, Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan ile aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk’un katılımıyla gerçekleştirildi.

Pekcan, Türkiye’de 40’a yakın sektörde faaliyetini sürdüren 50 bin kooperatif bulunduğunu ifade ederek, bakanlığım görev alanı kapsamında, yaklaşık 1.4 milyon ortağı bulunan 8 bin 750 kooperatifin faaliyet gösterdiğini de sözlerine ekledi.

Koronavirüs salgını sürecinde yaşanan ekonomik sıkıntılarda, devletin teşviki ile gerçekleşen söz konusu finansmanın pek çok işletme, esnaf ve girişimci için önemli bir kolaylık sağladığının altını çizen Pekcan, “Yüzde 75’e kadar hibe destek imkanı sunan Kooperatifçilik Destek Programı’mızda (KOOP-DES) önceliği kadın kooperatiflerimize verdik. İlk değerlendirmelerimiz sonucunda 11 ilimizden 54 kadın kooperatifimizin projelerini desteklemiş bulunuyoruz.” ifadelerini kullandı.

Yorum Yap

Yorum Yap