İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. Kripto Paralar
  3. Kripto Paralarda Son Durum [Bitcoin’de (BTC) Son Durum]

Kripto Paralarda Son Durum [Bitcoin’de (BTC) Son Durum]

Kripto paralarda son durum

Kripto paralarda son durum bilgilerini öğrenmek ve yatırımınızı buna göre değerlendirmek için hazırladığımız yazımızı okumaya devam edin.

Kripto para dünyasının lokomotifi Bitcoin, tüm zamanların en yüksek zirvesini gördü. 61,500$ seviyesini yakalayan BTC’nin yönü nereye gidiyor, BTC daha da yükselecek mi, altcoinler BTC yükselişinden nasıl etkilenecek? Tüm bu soruların cevabını bu yazımızda sizlerle paylaşacağız.

2009 yılında ekonomi dünyasına yeni bir yön veren Bitcoin, o dönemlerde çok küçük değerlere sahip iken aradan geçen 11 yıllık bir sürede zirve fiyatını yakaladı ve gelmiş geçmiş en yüksek değere sahip para olarak kendinden söz ettirmeye başladı. Bundan önceki direnç seviyesinde tüm zamanların en yüksek fiyatını yakalayan BTC, 61,898$ seviyesinden işlem görmüştü. Daha sonra bir düzeltmeye girerek 50,463$ seviyesine geriledi. Bir süre yatay seviyede devam eden Bitcoin, yeni haftaya yeni rekorları kırma yolunda ilerlemeye başladı. Şimdilerde 61,500$ seviyelerinden işlem gören Bitcoin’in yeni bir zirve yapması bekleniyor.

Bitcoin’de Yükseliş Devam Eder mi?

Bitcoin son durum

2017’de Bitcoin, Ethereum ve altcoin marketlerini incelediğimiz ve 2021 grafiklerini göz önünde bulundurduğumuzda, geçmiş hareketlerin tekrar ettiğini görebiliyoruz. Ancak kripto para dünyasında her an dengelerin değişebileceğini göz önünde bulundurmakta fayda var.

Bitcoin’de (BTC) dominance seviyesi 55.47 seviyelerinde. Seviyenin bu şekilde olması alt coinlerde bir rahatlamaya neden olacak. Ethereum’un grafik döngüsünü 2017’ye göre tekrar etmesi de alt coin marketinde yükselişlerin başlayacağını gösteriyor. 2,185$ seviyesinden işlem gören Ethereum (ETH), 2017’deki döngüsünü yeniden tekrar etti.

İlginizi Çekebilir: Bitcoin Değerlendirmesi

Alt Coinlerde Boğa Sezonu Başladı mı?

Piyasaları değerlendirirken genel anlamda grafiklerin birbirini tekrar etmesi gözlemlenir. 2017 yılının Kasım ayında zirvesini tamamlayan BTC’den sonra Ethereum’un 23 günlük BTC artışından sonra zirve yapması ve akabinde alt coinlerde boğa sezonunun başlaması, 2021 için de beklenen beklentiler arasında. Eğer bu döngü gerçekleşir ve grafiklerde herhangi bir bozulma yaşanmazsa, alt coinlerde boğa beklentisinin gerçekleşeceğini söylemek mümkün.

Coinmarketcap verilerine göre piyasanın toplam hacmi 2,104,687,109,683$ seviyelerinde, 24 saatlik değişim $142,224,190,493 iken BTC dominance seviyesi %54 oranında bir değişime girmiş. Buna göre bir değerlendirme yapıldığında, alt coinler için boğa sezonunun başlaması an meselesi denilebilir. Ancak yukarıda da değindiğimiz gibi kripto para dünyasında her an dengelerin değişebileceğini göz önünde bulundurarak işlem yapmak ve stopsuz işlem yapmamak en doğrudur.

Top 5’te Son Durum

ETH son durum

Kripto para dünyasının zirve yapan coinlerini değerlendirdiğimizde, son 1 hafta içerisinde ciddi değişimlerin yaşandığını görebiliyoruz. Listenin ilk sırasını bırakmayan Bitcoin, 61.000 USD seviyelerinde işlem görürken, listenin ikinci sırasında yer alan Ethereum ise 2.185$ seviyelerinden işlem görüyor. Daha önce 3. Sırada yer alan XRP, yerini Binance kripto para borsasının BNB coinine yerini devretti. BNB, 612 dolar seviyesinde işlem görerek top 5 listesinin üçüncü sırasında yer alıyor. Mahkemeleri ile son dönemlerde yenide gündeme oturan Ripple (XRP)’de de yükseliş atakları devam ediyor. Geçtiğimiz hafta 1 dolar seviyesinin üzerine çıkan XRP, haftaya 1,38$ seviyesinden giriş yaparak piyasa hacmi bakımından en yüksek dördüncü alt coin olarak yerini aldı. Listenin son sırasında ise Tether yer alıyor. Tether, bilindiği üzere sabit coinler arasında yer alıyor. Dolar ile paralel hareket eden USDT, haftayı yine yerini koruyarak devam ediyor.

Kripto Para Nasıl Alınır?

Kripto para alım satım işlemi gerçekleştirmek için öncelikle bir borsa platformuna üye olmanız ve akabinde doğrulama işlemlerini gerçekleştirmeniz gerekiyor. Yüzdek 10 sürekli alım-satım komisyon indirimi kazanmak için Binance borsasına kayıt olabilirsiniz. Ücretsiz ve indirimli komisyon oranlarından yararlanmak için linke tıklayarak kayıt işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

İndirimli Alım Satım İşlemi Yapmak İçin Tıklayın

Kripto para alım satım işlemlerinin uzmanlık isteyen bir iş olduğunu unutmayın. Buna göre alım satım işlemi yapmadan önce grafik analizi yapmanızı öneririz.

Yorum Yap

Yorum Yap