1. Ana Sayfa
  2. Bank Kredisi
  3. TOGG’da Üretimin Yeni Sorumlusu Murat Akdaş Oldu

TOGG’da Üretimin Yeni Sorumlusu Murat Akdaş Oldu

Türkiye’nin Otomobili Girişim Grubu’nda (TOGG) üretimden sorumlu isim Murat Akdaş oldu.

TOGG’da Üretimin Yeni Sorumlusu Murat Akdaş Oldu

TOGG tarafından yapılan resmi açıklamaya göre, TOGG’da üretim sorumluluğu, otomotiv sektöründe 20 yılı geçen tecrübeye sahip olan Murat Akdaş’a verildi.

Yapılan açıklamaya göre, son olarak 1997 yılında çalışmaya başladığı Honda Türkiye’de Fabrika Direktörlüğü görevini yürüten Akdaş, bugün itibariyle TOGG’da inşaat proje yönetimi ve üretim sorumluluğu pozisyonlarında görev alacak.

Lisans eğitimini İstanbul Teknik Üniversitesi Gemi İnşaatı ve Makinaları Mühendisliği’nde tamamlayan Murat Akdaş, yüksek lisans eğitimin ise İstanbul teknik Üniversitesi’nde Makine Mühendisliği bölümünde gerçekleştirdi.

Meslek hayatına 1991 senesinde Pendik Tersanesi’nde Mekanik Montaj Kontrol Mühendisi olarak başlayan Akdaş, üç sene boyunca bu göreve devam ettikten sonra otomotiv sektörüne adım atarak Türk Pirelli AŞ’de Kaizen Mühendisi olarak iki yıl boyunca görev yaptı.

Honda Türkiye’deki kariyerine 1997 senesinde kalite bölümünde başlayan Akdaş, bu tarihe kadar üretimin birçok farklı ve önemli pozisyonunda yöneticilik yaptı.

TOGG’da tüm üretim süreçlerinin yönetiminde bulunacak olan Akdaş inşaat proje yönetimi, üretim operasyonları, üretim mühendisliği, üretim kalitesi, malzeme yönetimi ve çalışma ilişkilerinden sorumlu olacak.

Yorum Yap

Yorum Yap