İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. Ticari Kredi
  3. İŞKUR 45 Bin TL Kredi Desteği Nasıl Alınır, Şartları Nelerdir?

İŞKUR 45 Bin TL Kredi Desteği Nasıl Alınır, Şartları Nelerdir?

İŞKUR kredi desteği

COVID-19’un tüm dünya genelinde olduğu gibi ülkemizde de kendini göstermeye devam ederken kendi işini kurmak isteyenlerin sayısında da bir hayli artış gözlemleniyor. Pandemi döneminde kendi işini kurmak isteyenlere 45 TL kredi desteği vereceğini açıkladı.

1 yılı aşkındır, Türkiye’de ve dünyada korona virüs salgınının yaşanması, genel olarak tüm dünyada ekonomik alanda kendini göstermeye devam ediyor. Türkiye’de de etkisini sürdüren coronavirus salgını, iş yapmak isteyenlerin önüne önemli oranda engel koyuyor. Kendi işini kurmak isteyip maddi yetersizlikten dolayı bunu sağlayamayan vatandaşlar, taleplerini devlete bildirdi. Daha önce esnaflara yönelik sağlanan imkanların bir yenisi ise yeni iş kurmak isteyenlere sunuldu. Devlet güvencesi ile İŞKUR anlaşmalı 45 TL’lik hibe kredisi verileceği duyuruldu. Peki, İŞKUR kredi desteği şartları neler?

İŞKUR 45 Bin TL kredi desteği

 

İŞKUR 45 Bin TL Hibe Kredi Desteği Şartları

Yeni iş kuracakların yüzünü güldürecek destek programını açıklayan İŞKUR, hibe kredisi başvuru şartlarını da açıkladı. Yeni bir projesi olup yeteri kadar maddi olanağı olmayan proje sahiplerine verilecek 45 Bin TL’lik hibe kredisinin, önemli oranda iş kurarken ihtiyaçların karşılaması bekleniyor. Hibe desteği, girişimcilik belgesi olan ve hali hazırda bir projesi olanlara verilecek.

İş yeri Olanlar İŞKUR Kredisi Alabilir mi?

Daha önceki destek paketlerinde hali hazırda işyeri olanlara destek sağlanmıştı. Yeni çıkartılan pakette ise işyeri olan vatandaşlar kredi imkanından yararlanamayacak. Yeni iş kuracaklara, iş kurma maliyetinin aza indirgenmesi amacı ile sağlanacak İŞKUR kredisi ile ekonomiye önemli anlamda katkının sağlanması benekleniyor.

Kimler İŞKUR Kredisi Alabilir?

İŞKUR 45 Bin TL’lik kredi destek paketini açıkladıktan sonra kredi almak isteyenler kolları sıvadı. Peki, İŞKUR kredisi almanın şartları nelerdir? İşte detaylar…

  1. İŞKUR hibe desteği almak için 18 yaşının doldurulmuş olması gerekiyor.
  2. Kredi desteğine başvuru yapabilmek için kişinin bir projesinin olması gerekiyor.
  3. Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olunması gerekiyor.
  4. Hükmü açıklanmayan ve daha sonraya bırakılan ya da beraat alan vatandaşlar İŞKUR kredi desteği alabilirler.
  5. Başvuru yapacak kişilerin bir projesinin olması ancak işyerlerinin olmaması gerekiyor.

Mavi Kartlı Vatandaşlar İŞKUR Kredisi Alabilir mi?

Doğumla Türk vatandaşı olup çıkma izni alarak Türk vatandaşlığını kaybedenler ve bunların 5901 sayılı Türk Vatandaşlığı Kanununun 28 inci maddesinde belirtilen altsoylarına verilen ve söz konusu maddede belirtilen haklardan faydalanabileceklerini gösteren resmî belgedir. Daha önceki kredi destek paketlerinde, mavi kartlı vatandaşlar da kredi hibe desteği alabiliyorlardı. Ancak İŞKUR işyeri kurma kredisi, mavi kartlı vatandaşlar için geçerli olmayacak.

Yorum Yap

Yorum Yap