1. Ana Sayfa
  2. Bank Kredisi
  3. ATO Başkanı Baran, ABD ile 100 Milyar Dolarlık Ticaret Hedefi İçin Çalıştıklarını Söyledi

ATO Başkanı Baran, ABD ile 100 Milyar Dolarlık Ticaret Hedefi İçin Çalıştıklarını Söyledi

ATO Başkanı Gürsel Baran, Türkiye ile ABD arasında yaklaşık 20 milyar dolar değerinde ticaret hacmi bulunduğunu ifade etti.

ATO Başkanı Baran, ABD ile 100 Milyar Dolarlık Ticaret Hedefi İçin Çalıştıklarını Söyledi

Dış Ekonomik İlişkiler Kurulu (DEİK)/ Dünya Türk İş Konseyi (DTİK) Amerika Bölge Komitesi Başkanı olarak görev yapan Derya Taşkın, Baran’ı makamında ziyarete bulundu. Baran, burada yapmış olduğu konuşmasında, Türkiye ile Amerika Birleşik Devletleri (ABD) arasındaki 100 milyar dolar değerindeki ticaret hacmi hedefine sağlık turizmi ile de katkıda bulunmak istediklerini ifade etti.

Ankara’nın tıbbi cihaz üretim merkezi haline geldiğini ve sağlık turizminde de öne çıktığını ifade eden Baran, “G-20 zirvesinde Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan ve ABD Başkanı Donald Trump iki ülke arasındaki ticaret hacmini 100 milyar dolara çıkarma hedefini dile getirmişti. Biz de bu hedef doğrultusunda çalışma yapıyoruz. Ankara olarak ayrıca sağlık turizmi ile de katkıda bulunmak istiyoruz. Türkiye’de iyi eğitimli hekimlerimiz, övgüye değer sağlık hizmetlerini, ABD ile kıyaslanamayacak fiyatlarla gerçekleştiriyor.” açıklamasında bulundu.

Taşkın da iki ülke arasındaki ticari ilişkileri geliştirmenin yanı sıra ABD’den Türkiye’ye gelen yatırımın artması için çalışma yaptıklarını belirtti.

Yorum Yap

Yorum Yap