İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. Konut Kredisi
  3. 0.99 Konut Kredisi Kampanyası Başladı
Trendlerdeki Yazı

0.99 Konut Kredisi Kampanyası Başladı

Ziraat Bankası'nın başlattığı 0.99 konut kredisi kampanyası başladı. Diğer 2 kamu bankası da söz konusu ev kredisi kampanyasına destek verdi.

0.99 Konut Kredisi Kampanyası Başladı
1

Türkiye’nin ekonomik olarak son derece zor olduğu bugünlerde, kamu bankaları da ellerini taşın altına koydu ve bir şekilde faiz indirimine gitmeye başladı. Son olarak birkaç gün önce Ziraat Bankası‘nın öncülüğünde başlayan konut kredisi faizi diğer 2 devlet bankasının da kampanyaya katılımı ile %1’in altına düştü. Devlet bankaları, 0.99 konut kredisi kampanyasını da bu şekilde başlatmış oldu.

Makale İçeriği

0.99 Konut Kredisi Kampanyası Başladı

Bilindiği gibi geçtiğimiz haftalarda Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası’nın (TCMB) Başkanı Murat Çetinkaya, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından görevinden alınmış ve onun yerine Murat Uysal atanmıştı. Murat Uysal’ın başkanlığında yapılan ilk PPK toplantısında da 425 baz puanlık rekor bir faiz düşüşüne gidilmiş ve atılan diğer adımlarla birlikte dövizin tansiyonu düşürülmüştü. Bunun üzerine birkaç gün önce Ziraat Bankası konut kredisi faizi verisini aylık %0.99 olarak açıkladı. Ardından VakıfBank ve Halkbank da indirime gitti. Bunu duyan vatandaş da hemen bankalara koştu.

Halkbank, ayrı bir kampanya daha yaparak ev kredisi almak isteyen müşterilerine özel olarak %0.79 oranından kredi vereceğini açıkladı. Konu hakkında bankanın genel müdürü konumundaki Osman Arslan da, banka müşterilerinin taleplerini karşılamaya çalıştıklarını ifade etti. Ek olarak Ziraat Katılım bankası da düşük faizli konut kredisi kampanyasına destek oldu.

Düşük Faizli Ev Kredisi Vatandaşları Harekete Geçirdi

Kamu bankalarının yapmış olduğu bu güzellik karşısında emlak sektörü hemen hareketlendi. Önemli yapı firmalarından biri olan NEF’in yetkilisi Erden Timur, yaptığı açıklamada telefon trafiklerinin yüzde kırk oranında yükselişe geçtiğini belirtti. Diğer konut üreticileri de vatandaşların bu kampanyadan dolayı mutlu ve rağbetkâr olduklarını açıkladı.

Kampanya açıklanır açıklanmaz herkes, internet üzerinden 0.98 konut kredisi hesaplama aramaları yapmaya başladı. Bunun üzerine ev kredisi Ziraat Bankası tarafından sunulan bir kurtarıcı konumuna yükselmiş ve sektöre can getirmiştir.

Ev satın almak isteyenlerin kafalarını kurcalayan bir başka mesele konumundaki 0.98 konut kredisi hesaplama ise bankalar tarafından kolaylıkla gerçekleştirilebiliyor. Bunun için hesaplama sitelerini ziyaret edebilir ya da banka şubelerine gidebilirsiniz. Unutulmamalıdır ki Türkiye’de ev sahibi olmak gerçekten çok zor ve bu çok ortamda eğer ödeme gücünüz varsa muhakkak ev almaya çalışın. Aksi takdirde yıllarca kira öder gibi kredi taksiti ödemek yerine sadece kira ödersiniz.

Önerilen Yazı
Ziraat Bankası Konut Kredisi Faizleri Düştü
Yorum Yap

Yorum Yap