1. Ana Sayfa
  2. Bank Kredisi
  3. Emekliye Bayram İkramiyesi 2018
Trendlerdeki Yazı

Emekliye Bayram İkramiyesi 2018

Emeklilere bayram ikramiyesi müjdesi başbakandan geldi. Buna göre emekliler, Ramazan ve Kurban Bayramı öncesinde 1000'er liralık ikramiye alacaklar.

Emekliye Bayram İkramiyesi 2018
3

Seçimin yaklaşmasıyla birlikte iktidar partisi herkesi tatmin etmeye devam ediyor. Sonuç olarak, sosyal devlet anlayışımızın bir gereği olarak oldukça pozitif davranışlar şeklinde görülen girişimler, akıllara bir tek neden seçim öncesinde yapılıyor sorularını getirmektedir. Son olarak, Bakanlar Kurulu toplantısı sonrasında Başbakan Binali Yıldırım, yaptığı açıklama ile emekliye bayram ikramiyesi 2018 senesi içerisinde gerçekleşecektir müjdesini verdi. Buna göre emekliler, ihtiyaç duydukları iaşeleri karşılayabilecekler.

Bu durumda kullanıcılarımızın en çok sordukları soru da emekliye 2018 yılında bayram ikramiyesi ne kadar verilecek suali olarak karşımıza çıkmaktadır. Haberimizde, iktidar partisinin son açıklamaları doğrultusunda en güncel verileri paylaşacağız.

Emekliye Bayram İkramiyesi

Üç kuruş maaşla çalışan işçilerimiz, emekli olduktan sonra da üç kuruşun üç kuruşu ile geçinmeye çalışıyorlar. Dolayısıyla birçok emekli, emekli olduktan sonra dahi çalışarak para kazanmanın yollarını aramaktadır. Kimi işportacılık yapmakta kimi kaçak olarak çalışarak evine ekmek götürmeye çalışıyor. Yıllardır her bayram emekliye verileceği vaat edilen ikramiyelerden ise şu ana kadar bir ses soluk çıkmamıştı.

12 milyon emekliyi ilgilendiren bir karar verilmesi iktidar partisi tarafından sürekli istismar edildi. Fakat erken seçim kararının alındığı bu günlerde, seçim çalışması adı altında lütuf olarak emeklilere bayram ikramiyesi müjdesi verildi. Başbakan Binali Yıldırım tarafından açıklanan müjdeye göre emekliye 2018 yılında iki ikramiye verilecek. Bu ikramiyeler, her iki dinî bayram öncesinde 1000’er (bin lira) TL olarak belirlenmiş durumda. Yani önümüzdeki Ramazan Bayramı öncesinde 1000 TL alacak olan emekliler, Kurban Bayramı öncesinde de 1000 liralık ikramiyeye hak kazanacaklar.

Emekliye ikramiye müjdesi doğrultusunda sadece emekliler değil, yetim ve dullar da bu ikramiyeden yararlanabilecekler. Maaş skalası fark etmeden her ne kadar maaş alınırsa alınsın, tüm emekliler bu ikramiyeden bir hediye olarak yararlanabilecekler. Başbakan, bir ayrım yapılmadan emekliye bayram ikramiyesi verdiklerini ifade ederek, bunun hayırlı uğurlu olmasını diledi.

Emekliler, başbakanın açıkladığı ikramiyeyi ne zaman alacakları hususunda da kafa karışıklığına sahipler. Zira seçim öncesi bir hevesle açıklanan bu durumun ne zaman tam olarak açıklanacağı belli değil. Ancak uzman analistlerimiz, söz konusu emekli ikramiyelerinin Ramazan Bayramı’ndan önceki hafta içerisinde haziran ayının ilk iki haftasında yatırılabileceğini belirtiyor. Yetkililerden yeni ve net bir açıklama geldiği zaman, bu sitenin sütunlarında duyurusunu yapacağız.

Önerilen Yazı
Yaşlılık Maaşı 2020

Yorum Yap

Yorum Yap