1. Ana Sayfa
  2. Taşıt Kredisi
  3. Taşıt Kredisi Nasıl Alınır?

Taşıt Kredisi Nasıl Alınır?

İkinci el taşıt kredisi çekmek için neler gerekiyor, hangi bankalar araç kredisi veriyor derledik. Böylece en uygun faiz oranları ile kredi kullandıran bankaları da listelemiş olduk.

Taşıt Kredisi Nasıl Alınır?
1

Taşıt kredisi alabilmek için müşterilerin bankalara başvuru yapmaları gerekmektedir. Taşıt kredisi almak isteyen bireysel müşterilerin dikkat etmesi gereken konulardan biri ise daha önce banka borçlanmasında bu krediye dair ödemenin yapılmaması nedeniyle bankalar bireysel müşteriye kredi imkanı sunmamaktadır. Bireysel müşteri kredi alabilmek için alacağı taşıtın ikinci el veya sıfır olması halinde banka çeşitli olarak kredi imkanı sunmaktadır.

Taşıt Kredisi Nasıl Alınır, Almak İçin Neler Gereklidir?

Taşıt kredisi almak isteyen müşteri bankalarla iletişime geçip uygun faiz oranını ve uygun ödeme planını gerçekleştirmeli ve ödemelerin aksamamasına dikkat etmelidir. Bankanın krediyi sağlaması için birey daha önce kullanılan kredi yüzünden kredi alamazsa kefil ile birlikte bankalar tarafından bireye kredi imkanı sunmaktadır. Diğer taraftan kişinin üzerine kayıtlı olan mülkü var ise bu mülkü bankaya ipotek ettirebilir. Bu sayede birey taşıt kredisini kullanabilir.

Taşıt Kredisi Almak İçin Dikkat Edilmesi Gerekenler

Taşıt kredisi için dikkat edilmesi gereken en önemli konulardan diğeri ise taşıt almak isteyen kişinin banka başvurusunun öncesinde taşıtın veya taşıt için ödenecek miktarın ne kadar olduğu konusunda karara varmasıdır. Taşıt kredisine uygunluk, bankalar tarafınca karar verilir ve bankalar müşteriye taşıt kredisi hizmetini sunmaktadır. Banka tarafından krediye uygun olan müşteriye banka krediyi tahsis eder.

Taşıt Kredisini Hangi Bankalar Verir?

Taşıt kredisini her banka vermektedir. Buna göre taşıt kredisine ilişkin faiz oranlarının yanında ödeme planı değişmektedir. Taşıt kredisine uygun olan müşteri taşıt kredisini alabilmektedir. Taşıt kredisi alabilmek için bankalarca düzenlenen faiz oranlarına örnek verecek olursak Ziraat Bankası 36 ay vade ile 40.000 TL sıfır araç için sunduğu faiz miktarı %1.58 olarak değerlendirilmektedir. Yine 36 vade ile 40.000 TL ikinci el araç için sunduğu imkan ise %1.46 olarak hesaplanmaktadır.

Farklı bir vade seçeneği ile değerlendirecek olunursa ise 12 ay ile ikinci el araç için bankanın sunduğu faiz miktarı %1.25 olarak karşımıza çıkmaktadır. 12 ay vade seçeneği ile birlikte 40.000 TL sıfır araç için ise faiz oranı %1.25 olarak hesaplanmaktadır. Müşteri kendine uygun vade ve fiyatlandırma ile bu süreci daha kolay hale getirebilmektedir.

Yorum Yap

Yorum Yap

Yorumlar (1)

  1. Avatar

    taşıt kredisi nasıl alınır hiç bilmiyordum şimdi biraz bilgi sahibi oldum. ama anladığım kadarıyla faizler şu an çok yüksek. yakın zaman da taşıt kredisi ile araba alan varsa maliyet detaylarını paylaşırsa sevinirim

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir